Aktywnie na Pikniku Kreatywnym

Wiele pieczątek na rękach mieli ci, którzy na pikniku byli od początku do końca. Otrzymywali je za wykonanie zadań, jak również za udział w warsztatach, grze terenowej oraz zabawach przy muzyce. Pięć stempelków to możliwość otrzymania nagrody oraz dyplomu uczestnika. Wystarczyło tylko zgłosić się po nie do Agnieszki.

 

 

 

 

Piknik Kreatywny odbył się w sobotę, 27 sierpnia w gołdapskim parku miejskim. Rozpoczął się o 11.00 od gry na gitarach i wspólnego śpiewu „Bo ja mam tylko jeden świat…”. Potem jego uczestnicy korzystali z atrakcji takich, jak: zabawy ruchowe, taneczne, malowanie, kręcenie balonów, robienie baniek mydlanych, pamiątek z patyków i szyszek, tworzenie mydełek, łowienie korków, zajęcia sensoplastyki, warsztaty decoupage, konkursy przyrodnicze, przejście ścieżki zmysłów, labiryntu. Przypominali sobie zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznawali pracę służb mundurowych: policji, straży granicznej oraz straży pożarnej. Wszyscy chętni częstowali się i piekli kiełbaski oraz korzystali ze smakołyków, ciasteczek, babeczek, waty cukrowej, lemoniady. Z krótkim, ognistym występem gościli na pikniku członkowie z grupy tanecznej Flash Zone.

Podczas przygotowań i realizacji Pikniku Kreatywnego wolontariuszki otrzymały nieocenioną pomoc od wielu osób, firm, instytucji, stowarzyszeń. Serdecznie dziękujemy: burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi Luto, pani Halinie Wojtanis i pracownikom Domu Kultury, nadleśniczemu, jak również Marzannie Konieczny, leśnikom oraz pracownikom Nadleśnictwa Gołdap, członkiniom Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga”, prezesowi Stowarzyszenia „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi, harcerzom z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” działającej przy Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi, Mirosławowi Bobrowskiemu i grupie tanecznej Flash Zone z gołdapskiego Domu Kultury, komendantowi i policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, komendantowi powiatowemu oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, komendantowi i funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, Gabrieli Mądzik, Annie Jaremus-Furtan, Justynie Jaremus-Madera, Remigiuszowi Chmiel, Magdalenie Chmiel, Patrycji Dulewicz, Ewie Bogdanowicz-Kordjak, Ernestowi Furtanowi.

Naszym wydarzeniem zainteresował się pan Kamil Krzysztof Łapiński, który uwiecznił je na filmie wykorzystując do tego dron. Serdecznie mu dziękujemy.

Piknik Kreatywny został przygotowany w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Agnieszka Gutowska

 

 

Powiązane artykuły