Wakacyjnych spotkań z policjantami ciąg dalszy – promocja bezpiecznych zachowań w ramach planu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wakacje to czas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą, które korzystają z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Dzielnicowi oraz profilaktycy promują bezpieczne zachowania wśród wypoczywających zarówno na drodze, w wodzie, czy podczas zabawy lub wypoczynku na wsi.

 

 

 

Gołdapscy policjanci od początku wakacji wzięli udział w kilkunastu spotkaniach profilaktycznych. Dzieci i młodzież uczestnicząca w obozach harcerskich, półkoloniach czy koloniach.

zawsze bardzo chętnie i aktywnie bierze udział w takich wydarzeniach. W minionym tygodniu dzielnicowy KPP w Gołdapi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej wybrał się do miejscowych ośrodków wypoczynkowych, gdzie obecnie przebywa ponad 100 wczasowiczów. Kolejni dzielnicowi w dniach 11-13 lipca br. po raz kolejny odwiedzili 60 zuchów oraz harcerzy przebywających w Rakówku (gmina Dubeninki) oraz w Ziemianach nad Jeziorem Seniorita (gmina Banie Mazurskie). Tematem wiodącym powyższych spotkań było bezpieczeństwo w trakcie letniego wypoczynku.

Mundurowi przypominali dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku i radziły jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków lata. Ponadto policjanci poświęcili dużo uwagi na bezpieczeństwo podczas kąpieli oraz prawidłowe zachowania w ruchu drogowym. W trakcie pogadanek funkcjonariusze przypomnieli wypoczywającym jak należy zachować się w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Nie zabrakło ostrzeżeń przed czyhającymi zagrożeniami oraz informacji w jaki sposób im zapobiec i do kogo zwrócić się o pomoc.

Spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Zapewniamy, że podobnych rozmów profilaktyczno-edukacyjnych będzie wiele w tym sezonie wakacyjnym, bo rozmów o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo.

Niech kręci nas bezpieczeństwo!

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły