W Gołdapi trwa III Hybryda Kultur Festiwal

Czterema koncertami w ramach III Hybryda Kultur Festiwal otworzyliśmy trzydniowy cykl imprez organizowanych przez Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej we współpracy z Domem Kultury w Gołdapi.

 

Tę niezwykłą feerię muzyki światła i dźwięku uroczyście, otwartą przez zastępcę burmistrza Joannę Łabanowską, wypełniły występy Oli Turkiewicz z programem „Autochtonka” oraz zespołów T/Aboret, Dziczka, Dikanda.

Narracja i dyrekcja artystyczna Festiwalu – Ola Turkiewicz. Hybryda Kultur Festiwal to projekt wyjątkowy. Misją projektu jest promowanie polskich i zagranicznych artystów, którzy twórczo interpretują kulturę tradycyjną i ludową, ukazując ją na tle współczesnej instrumentalistyki, w konfrontacji z bogactwem obecnych i przyszłych stylów muzycznych.

Dziś zapraszamy na 18.00 do Sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi, gdzie odbędzie się Projekt Arboretum VIII edycja pt. „Gołdapś”. Bezpłatne wejściówki do pobrania na kwadrans przed występem w Kinie Kultura.

Zapraszamy również do Sali tanecznej Domu Kultury, gdzie o 16.00 rozpoczną się Warsztaty Tańca Ludowego. Po koncercie Projektu Arboretum odbędzie się Potańcówka Ludowa również w Sali tanecznej, którą poprowadzi zespół TransFORMACJA oraz Akademia Tańca Tradycyjnego.

DK w Gołdapi

Powiązane artykuły