Na czym polega zabieg HIFU i jakie są jego zalety?

Nie da się ukryć, że medycyna estetyczna cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Oferowane przez nią zabiegi są skuteczne i bezpieczne. Sporo z nich nie wymaga wcale użycia skalpela. Doskonałym przykładem może być zabieg HIFU. Wykorzystuje on jedynie ultradźwięki. Na czym właściwie polega i kiedy warto się na niego zdecydować?

Zabieg HIFU – krótka charakterystyka

Nazwa zabieg HIFU wywodzi się z języka angielskiego. Oznacza high-intensity focused ultrasound. Zabieg ten wykonywany jest obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Zazwyczaj obejmuje skórę twarzy i szyi. Jego zadaniem jest jej wygładzenie, poprawa napięcia oraz redukcja zmarszczek. Zabieg HIFU polega na zastosowaniu wiązki fali ultradźwiękowej o znacznej energii, która jest skupiana w punktowym obszarze ludzkiego działa. Dochodzi do zjawiska termicznego i mechanicznego jednocześnie.

Temperatura rośnie do poziomu około 70 stopni Celsjusza, co przekłada się na koagulację tkanki. Z kolei zjawisko mechaniczne niszczy strukturę komórki za sprawą wzrostu ciśnienia. Zabieg HIFU jest bardzo skuteczny. Jego efekty najlepiej widać po wytworzeniu się nowego kolagenu i regeneracji skóry. Dzieje się tak po 2-3 miesiącach. Rezultaty utrzymują się przez minimum dwa lata, ale zabieg oczywiście można powtarzać.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg HIFU?

Coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z usług medycyny estetycznej. Zabieg HIFU jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które chcą się odmłodzić, ale jednocześnie unikają zabiegów bardzo inwazyjnych, a więc z użyciem skalpela.

Dzięki zabiegowi HIFU można skutecznie wymodelować kości policzkowe czy podnieść łuki brwiowe. To świetny sposób na pozbycie się uporczywych kurzych łapek czy bruzdy nosowo-wargowej. Zabieg pozwala na ujędrnienie i odmłodzenie dekoltu, wykonturowanie twarzy oraz redukcję podwójnego podbródka.

Nie da się ukryć, że HIFU to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. To propozycja idealna dla osób, które szukają zabiegów skutecznych, ale mało inwazyjnych. Pozwala on na uzyskanie długotrwałego i jednocześnie naturalnego efektu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Są niestety pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu HIFU. Wymienić tutaj trzeba wiele chorób – dermatozę, padaczkę, cukrzycę, przewlekłe schorzenia neurologiczne czy choroby nowotworowe. Na zabieg nie powinny się decydować także kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Dobrą informacją jest to, że HIFU w zasadzie nie powoduje żadnych skutków ubocznych.


Porady

Powiązane artykuły