Procesje z okazji Święta Bożego Ciała – możliwe utrudnienia w ruchu

Z okazji Święta Bożego Ciała, w czwartek 16 czerwca, ulicami Gołdapi oraz okolicznych wsi: Dubeninek, Grabowa i Żytkiejm przejdą procesje. W ich trakcie możliwe są utrudnienia w ruchu, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, a także wyrozumiałość i cierpliwość.

 

W czwartek (16 czerwca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi będą brać udział w zabezpieczeniu orszaków organizowanych przez miejskie i wiejskie parafie. Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników procesji, jak również dbać o utrzymanie płynności w ruchu kołowym. Procesje na terenie powiatu gołdapskiego odbędą się między godz. 9:40 a 14:00. Na ten czas poszczególne ulice w Gołdapi, Dubeninkach, Żytkiejmach oraz Grabowie będą wyłączone z ruchu. W związku z przemarszem kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu oraz uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Spodziewane utrudnienia w ruchu 16 czerwca nastąpią:

– w godz. 12:50-14:00 na terenie miasta Gołdap (ulice: Żeromskiego, Lipowa, plac Zwycięstwa do skrzyżowania z ulicami Krótką i Podgórną; plac Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania ul. Armii Krajowej i dalej ul. Królewiecka, Wojska Polskiego);

– w godz. 09:40-10:40 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Dubeninkach;

– w godz. 12:00-12:45 na drogach powiatowych i gminnych w Grabowie;

– w godz. 12:15-14:00 w miejscowości Żytkiejmach (ulice: Szkolna, Konopnickiej, plac Wolności).

Policjanci apelują zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

 

KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły