Policjanci zatrzymali w poniedziałek dwóch nietrzeźwych kierowców

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Mimo wielu działań prewencyjnych kierowcy nadal rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego.

 

 

Wczoraj (13 czerwca) około 12:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący citroenem uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Z relacji jednego ze świadków zdarzenia wynikało, że sprawca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Natychmiast na miejsce skierowano patrol prewencji. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Jak wstępnie ustalono chciał on wyminąć grupę osób, która znajdowała się przy drodze i wtedy to uderzył w tył zaparkowanego opla. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promie alkoholu w organizmie. Sprawca zaprzeczył, że kierował samochodem i twierdził, że alkohol spożył po zdarzeniu. Prosto z ulicy podejrzany trafił do policyjnego aresztu w celu wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu, dziś 45-latek usłyszał zarzut i przyznał się do popełnionego czynu, za który grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Tego samego dnia około 15:00 w Górnem patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobową skodą. Okazał się nim 71-letni mężczyzna, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy prawo jazdy oraz uniemożliwili dalszą jazdę. Teraz w tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenie i o dalszym losie 71-latka teraz zdecyduje sąd.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły