Legalne oferty dla opiekunek osób starszych

Średnia wieku w Niemczech stale rośnie, dzięki czemu branża opiekuńcza zyskuje coraz większą popularność. Zawód opiekunki osób starszych w Niemczech to nie tylko stabilna praca i satysfakcja z niesienia pomocy, ale też atrakcyjne zarobki.

 

 

Doświadczone opiekunki osób starszych zazwyczaj współpracują długoterminowo z agencjami, jednak zaczynając w branży łatwo się pogubić. Różnorodność wyboru lub perspektywa wyjazdu na własną rękę mogą na początku sprawić trudność. Jak więc wybierać pewne i legalne oferty w branży opiekuńczej?

 

Najbardziej ryzykowna opcja to zawsze wyjazd na własną rękę. Praca w obcym kraju, bez umowy i bez jakiegokolwiek prawnego zabezpieczenia może okazać się pułapką, która przyniesie odwrotny do zamierzonego skutek. Sprawdzonym wyborem są agencje pośrednictwa pracy w Niemczech, jednak nie oznacza to, że każda z nich jest uczciwa. Wybór agencji również powinien być przemyślany pod kątem warunków, które zapewnia opiekunce mającej podjąć pracę w Niemczech. Przed podjęciem pracy i podpisaniem umowy należy upewnić się, że wybrana przez nas firma jest rzetelna i proponuje wyłącznie legalne oferty. Warto również wybierać firmy, które proponują atrakcyjne i bezpieczne warunki pracy.

 

Osoba, która jest zainteresowana znalezieniem pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, powinna skontaktować się z zaufaną agencją pośredniczącą. Jedną z takich firm jest Veritas Opieka – agencja, która w swojej bazie ofert posiada wyłącznie zlecenia od sprawdzonych niemieckich rodzin. Firma oferuje bardzo dobrą pensję, co w połączeniu z uczciwymi warunkami pracy, organizacją dojazdu i powrotu, a także stałą pomocą koordynatorów, stanowi ofertę idealną dla opiekunki poszukującej stabilnej pracy.

Proponowane wynagrodzenie to średnio 1800 euro netto, z możliwością zarobienia dodatkowych środków poprzez premie wakacyjne i system poleceń. Zatrudniona opiekunka osób starszych może liczyć również na bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie. Warunkiem zatrudnienia jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie, niekoniecznie profesjonalne, w opiece nad seniorami. Aktualne oferty proponowane przez firmę Veritas Opieka znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/


Aktualności

Powiązane artykuły