Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu gołdapskiego

Niestety, mimo licznych apeli i ostrzeżeń nadal nie brakuje kierowców, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu bądź na rower. W pierwszy weekend wakacji jeden z nich doprowadził do wypadku drogowego. 55-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a mimo to zdecydował się wsiąść „za kółko”. Kolejny nieodpowiedzialny użytkownik drogi to nietrzeźwy rowerzysta, który okazał się być poszukiwanym do odbycia kary.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (25 czerwca) około 13:00. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kozaki – Suczki w gminie Gołdap, na drodze gruntowej doszło do zderzenia pojazdów. Natychmiast na miejsce pojechał patrol drogówki. Policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący pojazdem dostawczym Iveco, jadąc w kierunku Kozak zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym audi, którym podróżowała matka z córką.

Kierującej osobówką nic się nie stało, natomiast pasażerka pojazdu została przewieziona do szpitala w Olecku. W trakcie czynności okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, wstępne badanie alkomatem wykazało, iż mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał w organizmie 0,2 promila. Kobieta jadąca samochodem audi była trzeźwa.

Ponadto, będący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 55-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, wydaną przez upragniony organ.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia, około 19:15 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas dokonywania kontroli akwenów, kąpielisk wodnych i ich okolic, na jednej z ulic zauważyli rowerzystę, który jechał rowerem i nie potrafił zachować prawidłowego toru jazdy. 57-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego „wydmuchał” prawie promil. W trakcie dalszego sprawdzenia okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary przez ełcki sąd. Rowerzysta proso z ulicy trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły