Jak wybrać oryginalne elementy plażowego ekwipunku?

Chcesz cieszyć się wygodnym wypoczynkiem na plaży, a jednocześnie cenisz oryginalne gadżety? Poznaj kilka produktów, które musisz mieć pod ręką tego lata! W tym poradniku znajdziesz praktyczne i sprawdzone wskazówki. Dowiedz się więcej!

 

 

 

 

Ręcznik nie musi być zwyczajny!

Ręcznik to obowiązkowy element ekwipunku każdego plażowicza. Powinien być duży i chłonny, aby w razie potrzeby posłużył również za koc dla kilku osób. Natomiast po kąpieli osuszy i ogrzeje skórę. Przy zakupie koniecznie zwróć uwagę na wymiary oraz materiał wykonania. Nie bez znaczenia będzie również design. Dziś na rynku najczęściej znajdziesz klasyczne, czyli prostokątne ręczniki w jednolitych kolorach, choć nie brakuje ciekawych i wzorzystych modeli.

Do najbardziej oryginalnych i stylowych ręczników należą te o okrągłym kształcie. Ponadto charakteryzują się frędzlami i dostępne są w przeróżnych wzorach. Możesz z powodzeniem wybrać ręcznik z figurami geometrycznymi, kwiatami, zwierzętami czy motywami rodem z azjatyckich krain. A to tylko niektóre spośród wielu doskonałych propozycji. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

Oryginalny ubiór

Każdy plażowicz powinien zabrać ze sobą strój kąpielowy. Wśród pań uznaniem cieszą się jedno- oraz dwuczęściowe elementy garderoby, natomiast panowie zazwyczaj sięgają po szorty kąpielowe. Najczęściej na plaży możesz zobaczyć te popularne wzory i znane wszystkim kolory. Choć to ponadczasowe i zawsze modne propozycje, warto zastanowić się nad oryginalnym podejściem i rzucić okiem na oferty sprawdzonych sklepów. Dziś wybór jest bardzo szeroki i zróżnicowany.

Kobiety zamiast popularnego bikini mogą wybrać… tankini, które stanowi oryginalną, a zarazem bardzo komfortową formę ubioru. Możesz też sięgnąć po wzorzysty i kolorowy strój, który świetnie będzie wyglądać na plaży. Nie zabraknie również niebanalnych propozycji dla mężczyzn. Jedną z nich są szorty kąpielowe ze wzorami widocznymi dopiero po zamoczeniu w wodzie. To świetne rozwiązanie dla wszystkich panów, którym świat mody nie jest obojętny. Takie ubrania z powodzeniem znajdziesz w dobrych sklepach.

 

Zabierz jedzenie i picie

Regularne picie wody to absolutna podstawa. Szczególnie latem zawsze należy mieć ją pod ręką. Praktycznym, a zarazem korzystnym dla środowiska rozwiązaniem będzie wybór butelki wielokrotnego użytku. Dziś na rynku z powodzeniem znajdziesz modele z wkładem, w którym umieścisz kostki lodu, kawałki liści mięty czy owoców. W ten sposób bardzo szybko ugasisz pragnienie.

Jeżeli planujesz spędzić na plaży nieco więcej czasu, warto zabrać jedzenie. Pamiętaj, że korzystanie z niesprawdzonych barów może być bardzo uciążliwe dla organizmu. Dużo lepszą alternatywą będą własne przekąski, które nie utracą walorów odżywczych na skutek temperatury. Jeżeli jednak chcesz przygotować „konkretne” danie, sięgnij po przenośną lodówkę lub lunch box z wkładem chłodzącym. Przydatne będą również plastikowe naczynia turystyczne, z którymi poradzą sobie nawet dzieci.


Aktualności

Powiązane artykuły