32-letni traktorzysta na podwójnym gazie

Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Niestety, nie dla wszystkich zasada: „Piłeś? Nie jedź!” jest oczywista. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego będąc pod działaniem alkoholu wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego i wyjechał na drogę.

 

W poniedziałek (27 czerwca) około 13:00 w Surminavh na drodze W650 policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Po badaniu okazało się, że 32-latek ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za prowadzenie ciągnika w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

W związku ze zbliżającym się wzmożonym czasem rolniczych prac polowych, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę! Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie podczas takich prac, a także przejazdu maszyn drogami dochodzi do największej ilości wypadków.

Należy pamiętać, aby sprzęt był sprawny technicznie, ładunek odpowiednio zabezpieczony, a osoba obsługująca pojazd bezwzględnie trzeźwa! Ponadto, poprzedzajmy sygnałem dźwiękowym każdorazowe uruchomienie maszyny rolniczej i upewnijmy się, czy w otoczeniu nie przebywają dzieci.

Pamiętajmy, że prace polowe nie zwalniają rodziców z opieki nad najmłodszymi! Dzieci nie powinny pomagać w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, nie powinny przebywać w odległości mniejszej niż 50 metrów od pracującej maszyny rolniczej. To od odpowiedzialności dorosłych osób zależy życie i zdrowie najmłodszych, dlatego też chrońmy je od nieszczęśliwych zdarzeń podczas prac w polu!

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły