Minisiatkówka. Cudowna sobota siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie!!! 

Aż trzy drużyny wywalczyły awans na Wielki Finał Polski XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving 2022 do Gliwic na początku lipca.

 

 

 

Świetnie dysponowani podopieczni Łukasza Tarasiewicza zdominowali kętrzyński Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving. Zespół „Czwórek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak wygrał cztery starcia i zajął pierwsze miejsce. W ich ślady poszli młodsi zawodnicy z „Trójek”.

Drużyna w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski wzniosła się na wyżyny umiejętności i wygrała finał województwa. Bilet na finał krajowy z pierwszego miejsca wywalczył już wcześniej (po eliminacjach) zespół „Dwójek” w składzie: Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz, który wystąpił w Kętrzynie na dekoracji. Poza tym drugi zespół „Dwójek” (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian) zajął w finale 7 miejsce, a drugi zespół „Trójek” (Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski i Michał Mor) zajął w finale 7 miejsce.

Młodzi siatkarze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Karolem Jankiewiczem, siatkarzem PlusLigowego zespołu Indykpol AZS Olsztyn, który był obecny na turnieju i wręczał nagrody zwycięzcom. To był bardzo udany siatkarski rok. Ogromne gratulacje dla wszystkich.

Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. W krajowym czempionacie, który odbędzie się w tym roku na początku lipca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski w trzech kategoriach. W Finale Polski młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w dziesięciu ubiegłych latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.

 

 

 

 

Powiązane artykuły