Jak zorganizować przeprowadzkę

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub wymarzonego domu wywiera w nas nie tylko mnóstwo pozytywnych emocji, ale również stresu związanego z całym procesem i organizacją. Zamiast dreszczyku ekscytacji i radości wiele osób stresuje się przeprowadzką i zastanawia się jak zorganizować przeprowadzkę na własną rękę.

 

 

 

Spore wyzwanie może stanowić pytanie, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta. Przeprowadzka sama w sobie to nowy etap w życiu dla każdej osoby, który nie powinien kojarzyć się ze stresem i niepokojem. Aby skutecznie zminimalizować ryzyko niepotrzebnego stresu, warto przygotować się do przeprowadzki z odpowiednim wyprzedzeniem. Praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak zorganizować przeprowadzkę z pewnością przydadzą się każdemu, kogo czeka nowy rozdział w życiu.

 

Jak zorganizować przeprowadzkę? Od czego zacząć?

Zastanawiając się jak zorganizować przeprowadzkę, wiele osób nie ma zielonego pojęcia, od czego zacząć cały proces. Nic dziwnego, w końcu przeniesienie wszystkich swoich rzeczy i mebli to niezłe wyzwanie logistyczne. Bez wątpienia przeprowadzka musi być zaplanowana i nie może zostać odłożona na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom, osoby posiadające niewiele przedmiotów oraz żyjący w duchu minimalizmu także potrzebują czasu na dokładne zaplanowanie kolejnych etapów przeprowadzki. Pierwszą odpowiedzią na pytanie, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta jest pozbycie się wszystkich rzeczy, z których już nie korzystamy. Przedmioty, które wciąż nadają się do użytku, możesz sprzedać w Internecie lub oddać znajomym, albo osobom w potrzebie. Przeprowadzka to świetna okazja do przejrzenia wszystkich swoich rzeczy w taki sposób, aby do nowego miejsca zabrać tylko to, co naprawdę potrzebujesz.

 

Organizacja przeprowadzki — czas na pakowanie

Jeśli ciągle myślisz nad tym, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta, a pierwszy etap pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów masz za sobą, to czas na rozpoczęcie pakowania. Pamiętaj, aby pakowanie rozpocząć dużo wcześniej, niż planujesz opuścić dotychczasowe miejsce. Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość walizek i toreb, aby pomieścić swoje rzeczy, jeśli nie, zaopatrz się w praktyczne kartony, taśmę klejącą, worki próżniowe i markery. Po spakowaniu konkretnych elementów podpisz każdy karton — taki trik umożliwi łatwiejsze rozpakowywanie i organizowanie przestrzeni w nowym miejscu. Kolejnym punktem na liście jak zorganizować przeprowadzkę jest zużycie jak największej ilości zapasów żywności. Podczas porządków w kuchni z pewnością znajdziesz przeterminowane przyprawy i nienadające się do spożycia produkty. Pozbądź się ich jak najszybciej i zredukuj ilość zmagazynowanego jedzenia. Dzięki temu będziesz mieć mniej kartonów do spakowania i przewiezienia.

Jak zorganizować przeprowadzkę? Odpowiednie pakowanie wszystkich rzeczy

Doskonałą wskazówką, która pomoże Ci w rozwiązaniu problemu, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta jest pakowanie według pokojów. Taki trik umożliwi Ci późniejsze szukanie konkretnych rzeczy, a także ułatwi rozpakowywanie w nowym miejscu — kartony z przedmiotami z kuchni, możesz od razu wstawić do nowej kuchni. Wiedząc, że pakowanie należy rozpocząć z wyprzedzeniem, warto zacząć od pakowania rzeczy, których używasz najrzadziej. Przedmioty codziennego użytku zapakuj na samym końcu, gdyż z pewnością jeszcze Ci się przydadzą. Ubrania spakuj do walizek i kartonów, a większe tekstylia, takie jak kołdry i poduszki umieść w workach próżniowych. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w samochodzie. Jeśli masz kolekcję książek w domowej biblioteczce, umieść je w dużych, solidnych torbach. Pakując kruche i szklane przedmioty, pamiętaj o zabezpieczeniu ich folią bąbelkową lub papierem do pakowania. Następnie umieść je w solidnych i mocnych kartonach. Wszystkie rośliny powinny być transportowane w kartonach lub koszach, aby uniknąć ich uszkodzenia. Podczas rozwiązywania kłopotu jak zorganizować przeprowadzkę pamiętaj, aby podpisać każdy karton nazwą pokoju lub indywidualną nazwą. Pozwoli to na sprawną identyfikację wszystkich rzeczy. Najważniejsze przedmioty takie jak dokumenty czy pieniądze, powinny znajdować się w jednym miejscu.

 

Jak zorganizować przeprowadzkę — pakowanie rzeczy do auta

Podczas realizacji planu jak zorganizować przeprowadzkę i przenoszeniu zapakowanych walizek i kartonów do auta trzeba pamiętać, że zajmują one sporą ilość miejsca. Część pudeł zawiera ważne i delikatne przedmioty, dlatego nie wolno umieszczać pudeł jeden na drugim. Może się zdarzyć, że nie uda się przewieźć wszystkiego za jednym razem. Auto najlepiej zapakować dużymi kartonami, a puste przestrzenie uzupełnić drobnymi siatkami i torbami z luźnymi przedmiotami. Postaraj się maksymalnie wykorzystać miejsce w samochodzie i nie zapominaj o wolnym miejscu pod siedzeniem kierowcy i pasażera. Możesz także wykorzystać schowki w samochodzie. Odpowiednie zapakowanie swoich rzeczy do auta umożliwi przewiezienie wszystkiego za jednym razem, co jest szczególnie ważne, jeśli myślisz, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta. Pamiętaj także o odpowiednim rozłożeniu ciężaru w aucie, aby jazda samochodem była bezpieczna.

 

Jak zorganizować przeprowadzkę — nie zapomnij o posprzątaniu

Wiesz już, jak zorganizować przeprowadzkę do innego miasta i zabrałeś wszystkie swoje rzeczy z dotychczasowego miejsca. Nie zapomnij o dokładnym sprzątaniu mieszkania. To zadanie będzie ułatwione, bo prościej jest sprzątać miejsce, w którym nie ma prywatnych rzeczy. Sprzątanie zacznij od pozbycia się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, które zostały w mieszkaniu. Następnie uporządkuj pomieszczenia i umieść rzeczy, które nie należą do Ciebie na swoim miejscu. Pozbądź się kurzu z mebli, przecierając wszystkie powierzchnie wilgotną ściereczką oraz zdezynfekuj zlew w kuchni i meble łazienkowe roztworem wody z octem. Na końcu zajmij się odkurzaniem i myciem podłóg. Chcąc zaoszczędzić czas, dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która zajmie się gruntownym sprzątaniem po przeprowadzkach. Ekipa sprzątająca mając specjalistyczny sprzęt i środki czystości sprawnie poradzi sobie z bałaganem, a ty nie będziesz musiał przejmować się sprzątaniem.

 

Przeprowadzka i nowy etap w życiu

Dylemat jak zorganizować przeprowadzkę zwykle wiąże się ze stresem u wszystkich domowników. Przeprowadzka to nie tylko zmiana adresu, ale również sentymentalne pożegnanie się z dotychczasowym miejscem zamieszkania, w którym przeżyliśmy wiele szczęśliwych chwil. Aby poradzić sobie emocjonalnie z takim wydarzeniem, warto sięgnąć po sprawdzone metody. Organizacja i ustalenie planu działania pozwoli zminimalizować stres. Przygotuj do przeprowadzki najmłodszych domowników — wytłumacz, dlaczego się przeprowadzacie i zwróć uwagę na pozytywy w tej sytuacji np. nowy pokój. W nowym miejscu zbuduj dobre relacje ze wszystkimi sąsiadami i nie zapominaj o starych znajomych. Parapetówkę lub imprezę powitalną warto zorganizować dla najbliższych sąsiadów. To świetna okazja do bliższego poznania się, nawiązania relacji i zaklimatyzowania w nowym miejscu. Z takim planem działania nie musisz dłużej martwić się jak zorganizować przeprowadzkę do nowego miasta. Uśmiechnij się i zacznij nowy etap w życiu.

 


Aktualności

Powiązane artykuły