Zakład Przyrodoleczniczy – ciąg dalszy. PZU odmówiło gminie świadczenia

Gmina Gołdap starała się o wypłatę przez PZU 1 390 630,91 zł gwarancji ubezpieczeniowej z racji odstąpienia od umowy wykonawcy Zakładu Przyrodoleczniczego. Ubezpieczyciel jednoznacznie zarzucił gminie Gołdap, między innymi, niesłuszne naliczenie kar umownych Zakładowi ogólnobudowlanemu – Marek Słowikowski Sławomir Słowikowski s.c.

 

W piśmie od ubezpieczyciela czytamy m.in.: (…) Z przedłożonych dokumentów wynika, że odstąpienie od Umowy przez Wykonawcę miało miejsce 19 lipca 2021 r. W piśmie z 19 lipca 2021 r, zawierającym oświadczenie o odstąpieniu od Umowy przez Wykonawcę są przytoczone fakty uzasadniające umowne prawo Wykonawcy do odstąpienia od Umowy, tj.: 1) brak zapłaty wynagrodzenia pomimo upływu dodatkowego miesięcznego terminu na ich zapłatę oraz 2) nieodebranie robót bez uzasadnionej przyczyny. Z uwagi na to Umowa uległa rozwiązaniu w dacie, kiedy oświadczenie Wykonawcy o odstąpieniu od Umowy dotarło do Państwa, w takiej sytuacji Państwa oświadczenie z 8 października 2021 r. o odstąpieniu od Umowy należy uznać za bezskuteczne, bo odnoszące się już do rozwiązanej Umowy. Z tego też względu nie byli Państwo uprawnieni do naliczenia Wykonawcy kar umownych z tytułu odstąpienia od Umowy, na podstawie art. 9 ust. 1 lit. m Umowy.”

Jak się dowiedzieliśmy – były już wykonawca inwestycji złożył wniosek do prokuratury dotyczący próby uzyskania nienależnego (jego zdaniem) beneficjentowi świadczenia.

 

Niżej pismo od PZU:

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

15 komentarzy do “Zakład Przyrodoleczniczy – ciąg dalszy. PZU odmówiło gminie świadczenia

 1. Hahahahaha. Luto gdzie się nie zwróci to zawsze ma wiatr w oczy. On swoją interpretację prawa powinien nauczać. Doktryna Luto: ” każdy kłamie kto ośmiela się mieć inny punkt widzenia niż on, lub o zgrozo, gdy ośmiela się stwierdzić, że Tomuś nie ma racji „. Wszyscy źli i niedobrzy, a na razie póki co można stwierdzić, że Luto to już stan umysłu..

  Ocena: 4.84/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 2. Kret

  Tego nawet nie chce się już komentować.

  Ocena: 4.79/5. z 38 głosów.
  Please wait...
  1. Mama

   Zgadzam się, wszystko zostało powiedziane

   Ocena: 4.56/5. z 27 głosów.
   Please wait...
 3. ja

  Pod pismem PZU podpisała się pani Marta Świętochowska, luto(nie jest dla mnie burmistrzem a tym bardziej panem) owej pani odpisze.
  Pani Świetochowska pani kłamie.

  Ocena: 4.89/5. z 35 głosów.
  Please wait...
 4. Zupełnie nie zgadzam się z Kretem. Przecież to nasze grube miliony marnotrawi burmistrz Luto.
  Ja milczeć nie będę i informuję, że już 4 punkty z harmonogramu zaproponowanego przez Gminę Urzędowi Marszałkowskiemu 23 listopada 2021 r. nie zostały zrealizowane co może spowodować odstąpienie od umowy dotacji. A wtedy prawie 18 milionów do zwrotu doprowadzi nas do bankructwa..
  1.Opracowanie ekspertyzy stanu technicznego konstrukcji -termin upłynął 30 11 2021
  2.Zakończenie prac projektowych na usunięcie wad w dokumentacji -termin upłynął 30 11 2021
  3.Procedura odbiorowa prac projektowych -termin upłynął 21 12 2021
  4.Przedłożenie wypracowanej dokumentacji do RPO W i M termin upływa z końcem lutego 2022 (nie możliwy do realizacji)
  Presja wywierana na projektanta i kolejne wrzutki naszych fachowców powodują ,że szanse na dokończenie budowy są praktycznie zerowe. Do tego należy wspomnieć o ewentualnych kosztach ,które mogą sięgać kilkunastu milionów, a kasa gminna świeci pustkami.
  Tom -budowniczy jest skompromitowany i ciągnie naszą gminę na dno i to należy mówić wszystkim mieszkańcom.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.58/5. z 57 głosów.
  Please wait...
  1. Kret

   Panie Andrzeju, zgadzam się z Panem . Moja wypowiedz podyktowana jest nie znudzeniem tematu ,a wręcz przeciwnie troską o naszą gminę . Co informacja o stanie inwestycji tej flagowej to gorsze dni. Panie Andrzeju trzymam za Pana kciuki i wierze mocno, ze jeszcze winni odpowedzą. Dziekuje za wszystko co Pan robi

   Ocena: 4.50/5. z 50 głosów.
   Please wait...
 5. Irek

  Temat powalonego zakładu w kontekście zarobków tych urzędników jest szczególny. Oni powinni zapłacić swoim majątkiem za te błędy i tyle.

  Ocena: 4.79/5. z 38 głosów.
  Please wait...
  1. Zuber

   Niestety, póki co nie ma takiej ustawy, ale być powinna, że urzędnik odpowiada własnym mieniem za świadome błędy. A za nieświadome powinien natychmiast tracić stanowisko.

   Ocena: 4.80/5. z 41 głosów.
   Please wait...
  2. Skompromitowany

   A gdzie się podział dyrektor Marian Podziewski, którego luto zatrudnił, który był odpowiedzialny za budowę zakładu, brał za to sowite wynagrodzenie?
   Luto, zabierz głos w tej sprawie albo odejdź.

   Ocena: 4.72/5. z 29 głosów.
   Please wait...
 6. WiemToPowiem

  Pożal się Boże burmistrz pewnie odwoła się od decyzji PZU, ale to odwołanie kosztuje ok 60 tys. zł.
  Ciekawe czy radni mu na to pozwolą? A może sięgnie znów do jakiegoś tajemniczego funduszu i obędzie się bez radnych. Szkoda, że dom ma taki tani, bo jak go sprzeda to i tak musi 10 tys. dołożyć.

  Ocena: 4.84/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. Grek Zorba

   W ramach szokującej „korekty” diet radnych w górę o kilkadziesiąt procent, co wspierał tenże burmistrz to „klepnięcie” przez tych, tzw „radnych”, ludzi bez własnego zdania 100 czy 200 tysięcy złotych z budżetu gminy na jakikolwiek cel wskazany przez burmistrza – to „pikuś”. Ci ludzie, wyśmienici specjaliści, znawcy „czego bądź” razem z ich burmistrzem szykują naszej gminie – „piękną katastrofę”.

   Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
   Please wait...
 7. Dobre sobie. Na wypowiedzenie wypowiedzianej umowy mógł wpaść tylko jakiś ,, bystrzacha”. Ciekawe czy to sam el Doctore podjął tak świetną decyzję, czy któraś z aniołków? Czy tak czy siak efekt jest ten sam. Wstyd i śmiech na całe województwo. Jak tak dalej pójdzie staniemy się obiektem kpin całej Polski i być może main eventem programów kabaretowych i stan up-ów.

  Ocena: 4.89/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 8. fun of luto

  Nasz luto uzdrowi wszystko, kiedy będzie miał już tytuł doktora. A teraz trzymajmy kciuki za szybkie napisanie pracy doktorskiej, bo wtedy będzie sukces w naszej gminie. Są chętni do pisania?
  Jak to luto mówi: plissssss.

  Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 9. Wojciech

  Obraz nędzy i rozpaczy. Uważam, że mamy najgorszego burmistrza w historii miasta ukierunkowanego tyko na siebie i koleżanki. Widać co dzieje się w UM, wymieniona kadra na młodą nie doświadczoną, kreowanie sztucznych niedoświadczonych kierowników ale swoich. Kto może to pryska z UM a ogłoszeń o naborach jeszcze tylu nie było w historii UM, nie które po kilka razy aż znajduje się, niedoświadczonego ale posłusznego. Kiedyś ludzie chcieli tam pracować teraz omijają szerokim łukiem, a wiele osób pracujących tam pyta o pracę gdzie indziej. Panie Luto nie dla tego, że jest tam ciężka praca ale dla tego, że nie ma z kim pracować, jeśli rozumiesz o czym mówię.

  Jest takie przysłowie: Mierny ale wierny…

  Ocena: 4.85/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 10. myśl...

  „Ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości”.
  Antoni Kępiński
  „Autoportret człowieka. Myśli, aforyzmy”

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...