Ponad 100 wykroczeń za brak maseczki w weekend

Ponad 100 wykroczeń dotyczących braku maseczki odnotowali w miniony weekend gołdapscy policjanci. W kilku przypadkach zakończyło się to mandatami i wnioskami o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają, iż bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a stosowanie się do obostrzeń pomaga w walce z pandemią.

 

 

Policjanci z gołdapskiej komendy każdego dnia prowadzą działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze wspólnie ze Strażą Miejską i pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiolocznej kontrolują placówki handlowe i inne miejsca publiczne pod kątem przestrzegania panujących obostrzeń.

Tylko w miniony weekend mundurowi ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do wymogu zakrywania ust i nosa maseczką. W kilku przypadkach osoby zostały ukarane mandatami a wobec dwóch osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Pomimo ciągłych apeli i informacji o rosnącej liczbie zakażeń są osoby, które wciąż lekceważą wprowadzone przepisy, tym samym narażają zdrowie i życie innych. Wobec tych, którzy świadomie i z premedytacją lekceważą obowiązujące przepisy prawa, policjanci nie będą mieli pobłażania.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły