Przyjaciele Przyrody z 2a SP nr 2 w Gołdapi informują. Śladami pomocnego EkoRudolfa i Wesołego Kangurka…

Rudolf z Mojego Miasta bez elektrośmieci w tym roku zaskoczył punktualnością – 6 grudnia o godzinie ósmej zahaczył porożem o tylną bramę szkoły. Oczywiście nasz gapiszon tradycyjnie pomylił kierunki i wypakował paczki przed „Elektrośmieciuszkiem”. Na szczęście zdążyliśmy przejąć drogocenne niespodzianki z „Mojego Miasta bez elektrośmieci”, przecież jeszcze im nie spieszy się na wycieczkę do recyklingu…

 

 

Drukarki, zestawy sprzętu sportowego, zestawy klocków konstrukcyjnych, płócienne torby wielokrotnego użytku i inne pomoce dydaktyczne powędrowały do najaktywniejszych ekozbieraczy zsee w Gołdapi. Rudolf zaraził wszystkich pozytywną energią, dużą dawką humoru i radością, a co najważniejsze obdarował wspaniałymi prezentami.

Gratulujemy 🙂

Dziękujemy:)

 

 

Jubileusz Mojego miasta bez elektrośmieci trwać będzie przez cały rok szkolny 2021/2022. Gołdapianie, oczekujcie na kolejne informacje.

A tymczasem przypominamy o przygotowaniu się do konkursu, naprawdę warto…

 

https://www.sp2goldap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2872:moje-miasto-bez-elektromieci-ma-ju-10-lat-ekodruyna-godap-informuje-&catid=6:konkursy&Itemid=26

 

Ptasia stołówka, monitoring środowiska, mały Julek i Wesoły Kangurek w Gołdapi

Wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Najpierw zaopatrzyliśmy karmniki w smakołyki naszym skrzydlatym stołownikom. Ptaki mają zapewnione obiady, aż do wczesnej wiosny. Zrobiliśmy też monitoring na placu szkolnym.

Nasze wnioski:

– Ptasia Stołówka przy SP nr 2 w Gołdapi ruszyła pełną parą. Pustobrzuszkowcy zjawiają się punktualnie na posiłki. Pamiętajcie ,jak mądrze dokarmiać.

– Kilka aut z parkingu ma swoje koła na trawniku.
Uwaga Kierowcy, w autach na szybach ukażą się znowu mandaty – trzeba będzie przynieść 20 baterii do sali nr 20. Bądźmy eko:)

 

Rodzice wspólnie z wychowawczynią Aliną Oleszczuk wylicytowali dla nas wspaniałą zabawę w sali zabaw „Wesoły Kangurek” w Gołdapi. Bawiliśmy się wspaniale jednocześnie pomagając w szybkim powrocie do zdrowia małemu gołdapianinowi Juleczkowi Szoka.

 

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-julka

Często spędzamy czas podczas zajęć ruchowych, dalekich spacerów, ekopatroli. Wspieramy tak naszą odporność, łączymy się i integrujemy. Super, że są takie dni w kalendarzu imprez naszego klubu.

Dziękujemy pani Ewelinie Kulbackiej właścicielce Wesołego Kangurka oraz mikołajkom paniom: Dominice Sokół (mamie Oliwki), Karolinie Sternal (mamie Tobiasza) i Weronice Górczyńskiej (mamie Michaliny) za niepowtarzalną mikołajkową zabawę i wspaniały poczęstunek.

 


Aktualności

Powiązane artykuły