„Pioruny” na Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur

W sobotę (4.12) na Olsztyńskiej pływalni Aquasfera spotkali się pływacy z 41 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy. 737 zawodników walczyło o Puchar Prezydenta Olsztyna w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur w pływaniu.

 

 

Nasze miasto reprezentowała 7-osobowa grupa zawodników z klubu MUKS Piorun Gołdap. Na zawody wyjechaliśmy wcześnie rano około 5:45, a do domów wróciliśmy przed północą. To był bardzo ciężki i długi dzień, zawody trwały około 11 godzin, z krótką przerwą na obiad. Konkurencja i poziom sportowy był bardzo wysoki.

Tym razem udało się zdobyć dwa srebrne medale, które wywalczyła Laura Kozłowska w konkurencji 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Tuż za podium, mocne 4 miejsce zajął Karol Nowak na dystansie 50 m stylem klasycznym. Karol zajął również 6 miejsca na 50 m i 200 m stylem dowolnym.

Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje czasy i w większości swoich startów uplasowali się w pierwszych dziesiątkach.

Inga Naszkiewicz i Oskar Kozłowski podjęli wyzwanie zmierzenia się na najdłuższych dystansach. Inga płynęła 800 m i zajęła 5 miejsce, Oskar 1500 m i zajął 7 miejsce. Oskar w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym zajął 9 miejsce.

Bardzo dobre miejsca zajęli również: Antek Kisielewski (7 miejsce 50 m stylem klasycznym, i 8 miejsce: 50 m stylem dowolnym i grzbietowym), Juliusz Walkiewicz (8 miejsce 50 m stylem dowolnym, 9 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 10 miejsce 50 m stylem grzbietowym) i Izabela Ćwirko (10 miejsce 100 m stylem grzbietowym i 12 miejsce 50 m stylem dowolnym).

Dziękujemy za doping i wsparcie.

Za tydzień walczymy w Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach – trzymajcie kciuki.

Powiązane artykuły