Przebarwienia po porodzie – jak się ich pozbyć?

Ciąża i okres karmienia piersią jest dla wielu kobiet bardzo szczęśliwym czasem, pełnym wielu pozytywnych emocji. To jednak ogromna praca dla organizmu, który bombardowany jest przez zalewające go hormony.

 

Zdarza się, że w wyniku tego dochodzi do pewnych zauważalnych zmian. Czasem mają one związek z zagęszczeniem lub przerzedzeniem włosów, czasami jednak z pojawieniem się przebarwień, przede wszystkim w obrębie twarzy.

 

Skąd się biorą przebarwienia?

U kobiet ciężarnych dochodzi do wzmożonej produkcji estrogenów, które mają bezpośredni wpływ na pracę melanocytów. Są one odpowiedzialne za wytwarzanie barwnika skóry – melaniny. Gdy cera ma kontakt z promieniami słonecznymi może dojść do pojawienia się przebarwień. Plamy najczęściej pojawiają się w okolicy ust, podbródka, na czole oraz na skroniach. W wielu przypadkach przebarwienia znikają samoczynnie, kilka tygodni po porodzie. Zdarza się jednak, że zostają na stałe. Dzisiejsza medycyna estetyczna pomaga w ich wyeliminowaniu.

 

Witamina C raczej tu nie pomoże…

Poradą wielu osób na usunięcie przebarwień jest… Witamina C. Od koleżanek, babć czy mam można usłyszeć, że przyjmowanie suplementów diety pomoże w pozbyciu się przebarwień. Inne osoby zasugerują korzystanie z kremów rozjaśniających, zawierających witaminę C. Niestety, te domowe sposoby najczęściej zawodzą, a frustracja i zniechęcenie osoby, która zmaga się z przebarwieniami – rośnie. Warto więc od razu udać się po pomoc do lekarza medycyny estetycznej.

Specjaliści znają szereg metod, które są pomocne w przywróceniu skórze jednolitego wyglądu. Bardzo często sięga się po laser CO2 Łódź. To innymi słowy laser frakcyjny, którego rolą jest zrewitalizowanie cery. Zabieg jest dla pacjentki całkowicie bezbolesny. Wiązka dwutlenku węgla w sposób kontrolowany i drobny dokonuje uszkodzenia skóry. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu powoduje koagulację tkanek i przyspiesza proces ich regeneracji. W efekcie cera zostaje pozbawiona nie tylko przebarwień, ale także drobnych blizn czy zmarszczek.

 

Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziś, różnego rodzaju zabiegi oferowane są przez gabinety kosmetyczne. Jeśli jednak chodzi o wykorzystanie lasera frakcyjnego, warto postawić na lekarza medycyny estetycznej. Jest to osoba z rozległą wiedzą medyczną, która przeszła szereg szkoleń i posiada niezbędne doświadczenie podczas wykonywania tego typu zabiegów. Zyskasz więc pewność, że cała procedura zostanie przeprowadzona z sposób bezpieczny, który pozwoli Ci cieszyć się z uzyskanych rezultatów.

 


Aktualności

Powiązane artykuły