Mikołaj w bibliotece

Mikołajki to czas radosny, pełen magii. Tego dnia można obdarować upominkiem każde dziecko, dorosłego a także osobę w potrzebie.  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała „Spotkanie z Mikołajem”, na które przybył sam solenizant.

 

W spotkaniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z historią Mikołaja oraz wysłuchały bajki pod tytułem „ Wyprawa Świętego Mikołaja”, którą odczytała pani Zofia Syperek, radna Rady Miejskiej w Gołdapi. Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały prezenty od Mikołaja i kosz owoców od lektora. Razem z Mikołajem zatańczyliśmy, odśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

W godzinach przedpołudniowych do burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto udała się pani dyrektor biblioteki wraz z dziećmi i Mikołajem z podziękowaniami za wsparcie w postaci udzielonego patronatu i udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, dzięki której promowane jest czytelnictwo.

Popołudniu po raz kolejny przybył gość – święty Mikołaj. Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci i rodziców, które otrzymały bezpłatne wejściówki. Uczestnicy tego spotkania mieli możliwość zapoznania się z „Wyprawą Świętego Mikołaja” odczytaną przez dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi – Agnieszkę Dziobkowską. Wszyscy uczestnicy chętnie odpowiadali na zagadki o Mikołaju i zimie. Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom i dorosłym oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia.


Aktualności

Powiązane artykuły