Gmina Banie Mazurskie z czekiem na milion złotych

W czwartek (30.12) wójt gminy Łukasz Kuliś odebrał czek na milion złotych, który Gmina Banie Mazurskie wygrała w rządowym konkursie Rosnąca odporność. Uroczystego przekazania gwarancji wypłaty należnych samorządowi środków, dokonali wspólnie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Kuriata.

 

 

Głównym założeniem, ogłoszonego przez rządowe władze, konkursu było zmotywowanie gmin o niskim odsetku zaszczepionych mieszkańców – do zaangażowania się w promocję szczepień przeciw COVID-19. Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie wzrostu poziomu zaszczepienia mieszkańców w okresie od 1.08.2021 r. do 31.10.2021 r.

W tym rankingu Gmina Banie Mazurskie uplasowała się na pierwszym miejscu wśród gmin powiatu gołdapskiego. Nagroda w postaci miliona złotych może być przeznaczona na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w ramach wskazanego konkursu, 50 gmin z naszego województwa otrzymało łącznie 31 milionów złotych. Oprócz naszej gminy, wśród jego laureatów znalazły się m.in. gmina Budry, Miłki czy Wydminy.

UG Banie Mazurskie


Aktualności

Powiązane artykuły