Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Moje, twoje, nasze”

W środę, 24 listopada, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Recytatorski skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu gołdapskiego. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych poetów Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

 

 

Szkoły mogły zgłosić po czterech reprezentantów w każdej kategorii wiekowej. Do konkursu wpłynęło 45 formularzy zgłoszeniowych z siedmiu szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki, Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Szkoła Podstawowa w Boćwince, Szkoła Podstawowa w Dubeninkach i Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie) oraz z dwóch szkół średnich (Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Gołdapi) z Powiatu Gołdapskiego. Konkurs zaprezentowali się uczniowie z grupy wiekowej 10-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat oraz 17-18 lat. Repertuar obejmował jeden wiersz w całości. Czas trwania recytacji nie mógł przekroczyć 6 minut.

Jury dokonało oceny według następujących kryteriów:

  • dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wiekowych uczestników);
  • interpretacja utworów;
  • kultura słowa;
  • ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureaci konkursu:

I grupa (10-11 lat):

I miejsce: Łukasz Pojawa;

II miejsce: Lena Waszkiewicz;

III miejsce: Szymon Chmielewski;

wyróżnienia: Pola Magielnicka i Luiza Proniewicka.

II grupa (12-13 lat):

I miejsce: Monika Anna Figurska;

II miejsce: Maja Pojawis;

III miejsce: Julia Milewska;

wyróżnienia: Izabela Sawic-Syperek i Maja Mejsak.

III grupa (14-16 lat):

I miejsce: Maja Piwowar;

II miejsce: Michał Jaśkiewicz;

III miejsce: Anna Hurec;

Wyróżnienia: Mateusz Nowiczenko i Klaudia Świtaj.

IV grupa (17+ lat):

I miejsce: Emilia Stankiewicz;

II miejsce: Anna Zarzecka.

Podsumowaniem recytacji był występ pozakonkursowy uczniów kl. VIId ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, realizujących projekt z biblioteką.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs został objęty: honorowymi patronatami – Starosty Gołdapskiego Marzanny Marianny Wardziejewskiej i Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto. Dofinansowany został przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi.

 

 

Powiązane artykuły