Weekend. Kradzież dwóch samochodów

O tym, że okazja czyni złodzieja, przekonało się dwóch mieszkańców Gołdapi, którzy pozostawienie otwartych aut wraz z kluczykami i dokumentami przypłacili utratą samochodów.

Jedno ze skradzionych aut policjanci szybko odnaleźli w wyniku przeszukania terenu, a podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zabezpieczanie mienia. Zamykajmy auta i nie pozostawiajmy w nich cennych przedmiotów a tym bardziej kluczyków.

 

Do kradzieży dwóch samochodów doszło w miniony weekend w Gołdapi. Jednak w tych przypadkach złodzieje nie potrzebowali specjalnych narzędzi czy umiejętności, gdyż nieostrożni kierowcy nie zamknęli pojazdów. Kierowcy forda i fiata pozostawili otwarte auta z kluczykami wewnątrz. Ten fakt znacznie ułatwił działanie złodziejom, którzy bez wahania sięgnęli po cudzą własność.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania aut. Już w kilka godzin od zgłoszenia odzyskali skradzionego forda. Sprawca odpowiadać będzie z art. 289 kk za krótkotrwałe użycie pojazdu. Sankcja karna za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności).

W przypadku kradzieży fiata poszukiwania tego auta nadal trwają.

 

***

 

Mając na uwadze te zdarzenia, gołdapscy policjanci przypominają właścicielom i użytkownikom pojazdów o odpowiednim zabezpieczeniu mienia. Zamykajmy auta i nie pozostawiajmy w nich wartościowych rzeczy, które mogłyby stać się łupem sprawców, a tym bardziej dokumentów czy kluczyków. Pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja” i nawet kilkunastoletnie auto o małej wartości może skusić sprawcę. Wiele zależy od nas samych – nie stwarzajmy warunków ułatwiających stanie się ofiarą przestępstwa.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły