Samochód dachował w Przesławkach. Za kierownicą nastolatek

W miniony weekend gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Przesławkach (gmina Dubeninki). Jak się okazało, za kierownicą auta, które wypadło z drogi i dachowało, siedział 15-latek z powiatu suwalskiego. Nastolatek wybrał się na przejażdżkę samochodem wujka, bez jego wiedzy i zgody. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

 

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony weekend na terenie powiatu gołdapskiego. W sobotę (9 października) kilka minut przed 7:00 rano policjanci z gołdapskiej komendy zostali poinformowani, że w Przesławkach w rowie na dachu leży samochód. Na miejscu funkcjonariusze zastali uszkodzone audi, jednak w pojeździe nikogo nie było.

Mundurowi sprawdzili auto w policyjnych systemach i już chwilę później dotarli do miejsca zamieszkania jego właściciela. Tam okazało się, że kierowcą audi był 15-latek z powiatu suwalskiego, który w nocy z piątku na sobotę bez wiedzy dorosłych wziął auto wujka i sam wybrał się na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach.

Podczas swojej nocnej „wycieczki” na trasie Przesławki – Redyki w wyniku niedostosowania prędkości nastolatek nie opanował auta, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście, pomimo poważnych uszkodzeń samochodu, chłopak nie odniósł obrażeń.

Małoletni został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

***

Wśród młodzieży panuje przekonanie, że prowadząc samochód bez prawa jazdy nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie przekonanie jest błędne. Przypominamy: przepisy mówią jasno, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W momencie, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego.

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły