W Baniach Mazurskich podczas „Nocy Bibliotek”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” 9 października zaprosiliśmy do Biblioteki Waldemara Mierzwę, autora książki „Zrozumieć Mazury”. To książka dla tych, którzy Mazur nie znają, albo chcieliby się o nich więcej dowiedzieć, również dla tych, którzy o Mazurach dużo już wiedzą.

 

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawa opowieść o tym czym były kiedyś Mazury i czym są dzisiaj? Kim byli kiedyś Mazurzy i kim są dzisiaj?

Jednakże Waldemar Mierzwa to nie tylko autor, lecz też właściciel, wraz z żoną Małgorzatą, Antykwariatu Mazurskiego i Oficyny Wydawniczej „Retman”.

Książka „Zrozumieć Mazury” to zbiór 50 szkiców autora poświęconych Mazurom, które ukazywały się drukiem w latach 2014-2018 w gdańskiej „Pomeranii”.

Gość spotkania w bardzo ciekawy sposób opowiedział o historii Mazurów z perspektywy niemieckich i polskich doświadczeń. Przybliżył zmiany demograficzne zachodzące na przestrzeni wieków na tych terenach, a także sylwetki osób, które są nierozerwalnie związane z naszym regionem.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki”. A na zakończenie była możliwość zakupienia książki autora i zdobycia jego autografu.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” 9 października zaprosiliśmy wszystkich uczestników spotkania na wernisaż wystawy „Człowiek w przestrzeni” Julii Nowosad.

Zapraszamy do oglądania wystawy „Człowiek w przestrzeni” od 9 października do 15 listopada w godzinach pracy Biblioteki.

 

 

Powiązane artykuły