Siatkarze SP 3 Gołdap na weekendzie z mistrzem Marcinem Możdżonkiem

W weekend (8-9 października) w hali Lega w Olecku odbyło się siatkarskie spotkanie z Mistrzem – Marcinem Możdżonkiem. W piątkowe popołudnie była okazja potrenować z mistrzem świata.

 

 

Pod siatką spotkało się kilka głodnych siatkarskiej wiedzy i emocji pokoleń miłośników piłki siatkowej w tym osiemnastoosobowa reprezentacja adeptów siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Zabawa była znakomita zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych, którzy pamiętają, gdy sety grało się do 15 punktów… Podczas 2,5 godzinnego spotkania z multimedalistą Marcinem Możdżonkiem Można było też zadawać pytania mistrzowi np. jaki ma rozmiar buta, jak się mieści w łóżku (211 cm wzrostu), dlaczego reprezentacja Polski przegrała ćwierćfinał na Igrzyskach Olimpijskich.

Mistrz również pozował do zdjęć i rozdawał autografy. W sobotę natomiast odbył się Turniej Piłki Siatkowej „Marcin Możdżonek Cup” dla młodzieży. Wystąpiło aż dziewięć drużyn, w tym zespół z Gołdapi. Drużyny podzielono na dwie grupy, które zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Gołdapianie w swojej grupie odnieśli cztery zwycięstwa i awansowali do półfinału turnieju. W półfinale zmierzyli się z zespołem SP 3 Olecko, który pokonali 2:0. W finale po raz drugi na ich drodze w sobotę stanęli siatkarze Tytana Białystok. Spotkanie zakończyło się wygraną gołdapian 2:0. Na najlepsze ekipy czekały atrakcyjne nagrody. Gołdapianie otrzymali piłki z autografami oraz sprzęt sportowy.

Wszyscy uczestnicy weekendu z mistrzem otrzymali pamiątkowe koszulki oraz worki na buty. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Marcina Możdżonka.

 

 

 

Powiązane artykuły