Recykling w Gołdapi daje owoce i sadzonki drzew – koniecznie włącz „Dwójkę”

W październiku w Gołdapi sportowo, recyklingowo, smacznie i eko… Koordynatorzy wspólnie z ekogrupami systematycznie zapełniają pudła bateriami i drobnym zsee. Trwają lekcje, warsztaty. Wszędzie w roli głównej występuje „Recykling, Sport, Zdrowie, Przyroda”. Bogaty program akcji, wspaniali ludzie z ekopasją, sprawiają, że nauka idzie w parze z zabawą.

 

 

 

 

Przypominamy zasady akcji w Gołdapi

– Liderów ekogrup, ekoinstytucji, ekostowarzyszeń, ekofundacji, ekofirm, ekoklas, ekorodzin  itp… Zapraszamy po bezpieczny odbiór pudeł do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi (sala nr 20 – koordynatorka Alina Oleszczuk).

– Każdy Ekozespół, zapełni bateriami pudło.

– Każdy lider drużyny po bezpiecznym dostarczeniu pudła otrzyma ekoniespodziankę, którą również z zachowaniem wszelkich środków ostrożności bezpiecznie dostarczy swojemu zespołowi.

– Zapełnione pudła można przynieść do końca października 2021.

– Po zakończonej akcji „Recykling daje owoce” nadal zbieramy zużyty duży i drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny, i zostawiamy go na zewnątrz szkoły w punkcie zbierania w naszym „Elektrośmieciuszku”

Akcja „Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. – oraz https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę.

Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys. zł!

Lokalnym koordynatorem akcji jest Alina Oleszczuk. Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu.

Jeżeli szukasz ekologii i witamin to ta akcja jest właśnie dla Ciebie. Maszerując dotlenisz się, przyniesiesz baterie, wrzucisz do odpowiedniego pudła, a następnie otrzymasz ekoniespodziankę:) Owocowe kawiarenki też zapraszają…

Partnerami akcji Recykling Daje Owoce w Gołdapi 2021 są:

– Klub Naszej Ziemi – Przyjaciele Przyrody klasa 2a;

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi;

– Nadleśnictwo Gołdap;

– Starostwo Powiatowe w Gołdapi;

– Urząd Miejski w Gołdapi.

(Z cyklu „Recykling daje owoce w Gołdapi 2021”)

 

Powiązane artykuły