List do redakcji. Burmistrz znów mija się z prawdą

Szanowny Panie Redaktorze. Przesłuchałem relacje z sesji Rady Miejskiej z dni 26 października 2021 r. Nie będę się odnosił do wszystkich żenujących wypowiedzi burmistrza Tomasza Luto.

Chcę zwrócić uwagę na tylko jedną z nich, która świadczy o tym, z jaką łatwością przychodzi mu wypowiadanie publicznych kłamstw.

Pod koniec sesji jedna z mieszkanek gminy zwróciła uwagę na jej zdaniem złe zagospodarowanie działek przy promenadzie. Konkretnie chodziło jej o zabudowę działek naprzeciw tężni.

I tu burmistrz skwapliwie zgodził się ze słowami mieszkanki.

I powiedział, że plan przestrzenny zagospodarowania tych działek cytuję z pamięci „został zaakceptowany przez Radę Miejską poprzez poprzedniego burmistrza”.

Piszę do redakcji, bo w tamtym czasie byłem zainteresowany zakupem jednej z działek. I sięgnąłem do dokumentów.

Panie Luto.

Zmiany w planie przestrzennym uchwaliła rada 29 kwietnia 2015 roku. A kto był wtedy burmistrzem? Tomasz Luto.

Decyzję podziałową na zlecenie urzędu opracowano w lipcu 2015 roku. A kto był burmistrzem? Tomasz Luto.

Przetargi na działki ogłaszano w następnych latach. A kto był wtedy burmistrzem? T. Luto.

Panie Luto. Pominę fakt, że, jak pan to określa poprzedniemu burmistrzowi, do pięt pan nie dorasta.

Ale czy mógłby pan chociaż publicznie nie kłamać? Cały czas nazywa pan kogoś z pańskich przeciwników kłamcą.

Przyganiał kocioł garnkowi?

Nazwisko i adres znane redakcji.   

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “List do redakcji. Burmistrz znów mija się z prawdą

 1. Beszczelny sierściuch

  Tomcio paluszek w dodatku kłamczuszek, a fuuuuuuj… dlaczego kłamiesz! Sam już pogubił się w tym wszystkim, tylko patrzeć jak sam siebie zwolni… hahahahaaaa… co za noob…

  Ocena: 4.89/5. z 35 głosów.
  Please wait...
  1. Kierowca Super B do Ułan Bator

   On nie kłamie tylko jak wielokrotnie sam przyznaje „NIE PAMIĘTA”….czy i kiedy było spotkanie odnośnie fotowoltaiki i czego konkretnie dotyczyło… czy był, czy go nie było…”lwia cześć” jego pracy to zasłaniać się innymi i NIE PAMIĘTAĆ i NIE ROZUMIEĆ. Dasz bór. To choroba czy stan profesjonalizmu po studiach MBA za nasze ?

   Ocena: 4.88/5. z 33 głosów.
   Please wait...
   1. Po polskiemu

    Darz Bor

    Ocena: 5.00/5. z 12 głosów.
    Please wait...
 2. Robert

  Bo to trzeba mieć taką wyobraźnię jak Luto. Nie mogłem nadziwić się jak Luto zwraca się do radnego Panie MIERUŃSKI a gdzie Zbyszku ???… Coś się zmieniło ? Trzeba mieć tupet żeby powiedzieć do radnego, że jest bez wyobraźni. Chamstwo inaczej tego nie da się nazwać. Ale jest takie przysłowie o kanarku.

  Ocena: 4.88/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 3. Można odsłuchać sesji i faktycznie potwierdzić słowo kłamcy Luto, który na samym końcu jednoznacznie stwierdził ,że decyzje o tych dziwnych budowlach na promenadzie podjął jego poprzednik. Proponuję samemu burmistrzowi raz jeszcze odsłuchać całej sesji ,jak gani
  i poniża radnych i razem z Hołyńskim doprowadza do hucpy.. Przy okazji dodam ,że kilku urzędników UM zarabia ponad 14 tysiaków /miesięcznie oraz ,że burmistrz umarza podatki i wspiera głównie gminną Spółkę PWIK na ponad 5 milionów zł w ostatnich latach. To są standardy pana Luto.
  Przy okazji dziękuję kilku radnym, którzy chyba zaczynają dostrzegać destrukcyjne działania burmistrza Luto , które zmierzają do bankructwa gminy . Na następnej sesji ujawnię kulisy kolejnej afery w gminie , za którą stoi burmistrz Luto oraz jego prawa ręka Hołdyński.
  Gmina straciła wiele milionów ,a mieszkańcy bezpieczeństwo. Niezorientowani uważają ,że mam obsesję ,ale gdyby posiadali moją wiedzę na różne tematy to myślę ,że by zdanie zmienili.
  Kilka lat temu próbowałem zainteresować radnego Mieruńskiego tą sprawą i prosiłem o pomoc.. Niestety radny „grał” w drużynie pana Luto i odmówił współpracy.
  Radny Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.43/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. Anetta

   Czekam z niecierpliwością na ujawnienie kolejnej afery i szczerze sekunduję. Trochę Pan Andrzej rzeczywiście przesadza wszędzie widząc pana Hołdyńskiego, ale szczerze trzeba przyznać, że pan Hołdyński sam się o to swoim marnym przewodniczeniem Radzie prosi. Na Sesji faktycznie trochę aktywniejsi byli niektórzy radni, to dobrze. Pytanie pana Makarewicza o stosunek burmistrza do podwyżek podatków – na piątkę! Oczywiście odpowiedź burmistrza mierna.

   Ocena: 4.71/5. z 28 głosów.
   Please wait...
 4. M

  A o co chodzi z tymi masztami i nadajnikami telefonii komórkowej o które pytał Pan Mieruński? Gdzie one mają być? Czy dobrze zrozumiałam że gdzieś koło Ustronia i Zatorowej? Dwa czy jeden? Kiedy będzie odpowiedź z urzędu na ten temat albo gdzie można znaleźć informacje? Mieszkam na Ustroniu i chce wiedzieć. Panie Zbigniewie czy poinformuje nas Pan?

  Ocena: 4.82/5. z 22 głosów.
  Please wait...
  1. Daria

   Radziłabym pytać o to kogoś innego bo sam/a „M” widzi, że radny coś tam powie ale nie dopowie, a może powie ale bliżej wyborów.

   Ocena: 4.29/5. z 17 głosów.
   Please wait...
 5. Komentarze zawierające aluzje do życia prywatnego nie będą publikowane. I takiego nie opublikowano…

  Ocena: 4.50/5. z 8 głosów.
  Please wait...
 6. Swobodny

  Tak mi tam dzisiaj goldapskie wrobelki zacwierkaly…

  No wiecie Panstwo: wrobelki moga sie mylic (no chyba, ze jednak nie).

  Otoz: rzeczone wrobelki zacwierkaly, ze Roku Panskiego 21-go, 29-go Octobra, niemozebnie wielka liczba aut na „zagramanicznych” numerach nawiedzila okolice Promenady Zdrojowej, a nasze sierzantowe „swiatlo przewodnie” wysiadlo z jednego z onych aut…

  No oczywiscie, ze to o niczym nie musi swiadczyc…

  Ale moze…

  Nadredaktorze… – zanim ten-teges, cenzorze, to moze … no zweryfikuj pan to, kolego po fachu

  ps. szacunek, red. Slapik! Po pierwsze za to, ze sie Panu wciaz chce;

  Ocena: 5.00/5. z 10 głosów.
  Please wait...
  1. Fin

   Co z tą poprawnością polityczną?! Ja pytam wprost czy prawdą jest, że w piątek na terenie budowy ZPL na Promenadzie Zdrojowej odbyła się wizja lokalna czy też konfrontacja Tomasza Luto i wykonawców przeprowadzona przez CBA lub prokuraturę?

   Ocena: 5.00/5. z 9 głosów.
   Please wait...