Apel do Pana Burmistrza Gołdapi

Szanowny Panie Burmistrzu My mieszkańcy wiosek zwracamy się do Pana  z prośbą o dofinansowanie z funduszy gminnych dojazdu naszych dzieci do szkół.

 

Szanowny Panie Burmistrzu po rozmowach z sołtysami i rodzicami wiem, że istnieje wielki problem z dowozem naszych dzieci z wiosek do szkół w Gołdapi i okolicach. Jako sołtys i podatnik tej gminy apeluje do Pana o wydzielenie środków finansowych w celu zapewnienia  możliwości nauki naszym dzieciom.

Wiem że Pani Starosta  Gołdapi  robi wszystko, aby jakoś wybrnąć z tego problemu, ale jako mieszkaniec tej gminy myślę, że w celu załatwienie tej sprawy  można wznieść się na wyżyny, zapomnieć o wzajemnych animozjach i różnicach zdań i wspólnie rozwiązać ten problem.

Z wyrazami szacunku sołtys sołectwa Babki Jacek Kizik.

P.S. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje


Aktualności

Powiązane artykuły

24 komentarzy do “Apel do Pana Burmistrza Gołdapi

 1. Anonim

  Prośba o opublikowanie i upublicznienie tego apelu na swoich oficjalnych stronach internetowych została skierowana do – Gołdap info, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gmina Gołdap. Jacek Kizik Sołys Sołectwa Babkit

  Ocena: 4.80/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 2. Macie co chcieliście

  Możecie sobie pisać i pisać. Wszystko na darmo. Tomasz Luto nie takie apele ignorował i wyśmiewał publicznie. Zbiorowo głosowaliście na Teresę Dzienis i Tomasza Luto w ostatnich wyborach więc teraz zbieracie owoce swoich wyborów. Tak jak i cała gmina. Mamy ogromne zadłużenie, wiele zapowiadających się procesów sądowych na wiele milionów i burmistrza, który zlikwidował autobusy szkolne, których gmina miała 3 – własne i z własnymi kierowcami. Trzeba było mądrze głosować i nie dać nabierać się cwaniackim zagraniom.
  Trudno – wasz burmistrz i wasza radna wam nie pomogą a nauczką podzielcie się szeroko z innymi. Czas przejrzeć na oczy.
  Przykro mi ale w końcu obudźcie się!!!!

  Ocena: 4.92/5. z 51 głosów.
  Please wait...
  1. Ipo

   Witam Czytaczy!
   Lubimy szczuć, sprzedawać itd.
   Redaktorze, zrób artykuł o powodach braku dowozu, autobusów dla dzieci uczących się, młodzierzy, mieszkańców wioseczek leżących na uboczu! Czemu tak jest! Prawda i tylko prawda!
   Jak lubisz sensacje to zrób artykuł, którego bochaterem będzie sołtys Babek.

   Ocena: 1.44/5. z 36 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    ż i h, więcej błędów nie wyłapałam, ale treści nie rozumiem

    Ocena: 4.39/5. z 28 głosów.
    Please wait...
    1. Swobodny Dzordz

     @Anonim

     Wyluzuj 🙂

     Jaki elektorat Naczelnej Huby – taka i ortografia obroncow Jego Emisji.

     A co do pytania „lpo”: czemu (dlaczego – przyp. ZS 😉 ) tak jest? Nie wiem, dlaczego tak jest. Natomiast pamietam z lat 70-tych ub. wieku 🙂 , ze moi owczesni szkolni koledzy/kolezanki z „wioseczek lezacych na uboczu” byli dowozeni do „zbiorczej szkoly gminnej” (tak sie to chyba wtedy nazywalo). Byli dowozeni – co prawda malo elegancka przyczepa ciagnieta przez traktor, ale jednak! (jak sie to wtedy mowilo na ten cud techniki – dylizans? moze ktos pamieta i przypomi 🙂 );

     Wyglada na to, ze (jak mi to przejdzie przez klawiature, mnie – urodzonemu antykomuchowi?!) … … … ze za tow Edwarda mlodziez szkolna w Goldapi i okolicach miala lepiej, niz za sierzanta Luto!

     uff… Panie B. – wybacz to porownanie! mea culpa 🙂

     Ocena: 5.00/5. z 30 głosów.
     Please wait...
  2. Dorota

   Trafny komentarz, z zachowania Lutego wyczytasz wszystko: arogancja, buta, chamstwo, brak kultury. Czasami się zastanawiam cwaniak czy idiota.

   Ocena: 5.00/5. z 10 głosów.
   Please wait...
 3. Wiataman

  A ta tania wyborcza wiata nie ma teleportalu? Może z niej trzeba skorzystać. Te WIATY to skok cywilizacyjny inwestycji burmistrza Lutego.

  Ocena: 4.86/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 4. Wredniak

  Wiaty akurat sa bardzo potrzebne i przydatne na placach zabaw , przynajmniej dzieci nie siedzą na przystankach i maja miejsce gdzie mogą się spotkać

  Ocena: 1.52/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Dredd

   Tak. Jak się przejeżdża lub przechodzi obok tych wiat to wszędzie mnóstwo dzieci. Nic nie robią tylko siedzą w tych wiatach. Znaczy – spotykają się. U ha ha ha haaaa!

   Ocena: 4.81/5. z 27 głosów.
   Please wait...
 5. Anonim

  Witam apel nie ma na celu szczucia na kogokolwiek tylko miał zwrócić uwagę na olbrzymi problem z jakim borykają się mieszkańcy wiosek . Osoby starsze , dzieci szkół ponadpodstawowych . Brak komunikacji powoduje , że zostaliśmy jako mieszkańcy wykluczeni systemowo .Jeśli nie posiadasz prywatnego samochodu jesteś człowiekiem odciętym od możliwości pracy, zrobienia zakupów , skorzystania z usług lekarza itd. Bo problem jest olbrzymi i cały czas narasta a nikt z tym nic nie robi. Apel ma na celu zwrócenie uwagi na problem i próbę jego rozwiązania bo tak dalej być nie powinno.

  Ocena: 4.88/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. Fun of Luto

   Może radny Wawrzyn lub radna Dzienis i Wałejko coś wymyślą? Tyle pomysłów zawsze mają.

   Ocena: 5.00/5. z 10 głosów.
   Please wait...
 6. Anonim

  Problem komunikacyjny jest i trzeba usiąść do rozmów!A nasi włodarze wolą siadać w sprawach kulturalnych do stołu. „Narodowe czytanie”To jest także ważne ale sprawa edukacji dzieci i młodzieży i dowóz do szkól jest PRIORYTETEM!Panie burmistrzu i starosto- zacznijcie rozmawiać merytorycznie!

  Ocena: 4.66/5. z 35 głosów.
  Please wait...
  1. Agnieszka

   Ważne jest i jedno i drugie. Lepiej spytajcie kto wykupił bilety w autobusach w taki sposób żeby już nie starczyło miejsc dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Podpowiadam – za szkoły podstawowe odpowiada Gmina, za ponadpodstawowe – Starostwo.

   Ocena: 4.62/5. z 21 głosów.
   Please wait...
   1. Somsiad

    A za całość odpowiada pan prezes Kaczyński, który niedawno zapowiadał odnowę komunikacyjną przede wszystkim pomiędzy małymi i do małych miejscowości. Gdzie realizacja zapowiedzi?

    Ocena: 4.00/5. z 8 głosów.
    Please wait...
 7. Anonim

  Problem w tym, że od początku rządów Lutego w tej gminie nie ma problemów, a jeżeli ktoś coś wytknie palcem, to to jest szczucie, a nie zwrócenie uwagi na jakąś nieprawidłowość. Jeszcze tego nie rozumiecie?

  Ocena: 4.91/5. z 47 głosów.
  Please wait...
 8. Wąs

  A co w tej sprawie robi Wasza radna, panie Sołtysie? Czy to co na każdej Sesji? Czyli nic?

  Ocena: 5.00/5. z 32 głosów.
  Please wait...
 9. Anonim

  Mój apel tak jak napisałem wyżej nie miał na celu szczucie , czy czepianie się kogokolwiek, chciałem zwrócić uwagę na problem który jest a teraz tak się porobiło , że Pan Burmistrz wwwwwwwwwww sie bo uznał mój artykuł i apel jako atak na na swoją osobe , przerzucamy się nieistotnymi argumentami nikt nie chce podjąć się próby rozwiązania problemu paranoja..Tak jak pisałem wcześniej Polska to dziwny i dziki kraj. Jacek Kizik

  Ocena: 5.00/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Wieśniak

   Panie Jacku,
   proszę o tym mówić głośno i wyraźnie wszystkim mieszkańcom swojego sołectwa: macie poważny problem, zostaliście sami a wszelkie upominanie się o pomoc traktowane jest przez burmistrza jako atak. Oto prawdziwe oblicze tego człowieka o przerośniętym ego: tylko ja, dla mnie, o mnie i przeze mnie. To człowiek, który gdyby skoczył z poziomu własnego ego na podłogę to by się zabił tak jest wielkie a raczej przerośnięte.
   Zostaliście sami i znikąd pomocy. To gorzka lekcja i problem który odczuwają najsłabsi i najbardziej potrzebujący pomocy w tej sytuacji: młodzież i dzieci. Ale lekcja potrzebna – przejrzyjcie na oczy i niech w końcu do wszystkich dojdzie, że Luto obchodzi wyłącznie jego ego i ewentualnie jego dwór. A Wy będziecie potrzebni tylko przy najbliższych wyborach. Dzień po wyborach już nie – tak jak teraz.

   Ocena: 5.00/5. z 33 głosów.
   Please wait...
  2. Cwaniak

   Głosujmy na Lutego, on wie jak rozwiązać swoje problemy.

   Ocena: 4.43/5. z 7 głosów.
   Please wait...
 10. podSołtys

  Przyjechał do nas burmistrz w sprawie tego problemu. I co powiedział? Że winne jest Starostwo! Tak jakby nie wiedział, że za dowóz dzieci do szkoły odpowiada wyłącznie gmina. A może i nie wie? Ale łatkę Pani Wardziejewskiej musiał przypiąć bo zawsze to robi. I myśli, że my mieszkańcy ze wsi dalej jego głupoty łykamy. My wiemy doskonale, że dowóz dzieci do szkół ponadpodstawowych leży po stronie rodziców, chodzi tylko o to żeby zapewnić kurs autobusów o odpowiedniej godzinie w jedną i drugą stronę. I tu liczymy na współpracę pomiędzy Gminą a Starostwem w staraniu o zapewnienie takich kursów a nie na obrażanie pani Starosty, która nic tu winna nie jest. Więc zamiast przypinać pani Staroście łatkę, że ona winna, trzeba się dogadywać, panie Luto.

  Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. Kibice z Konikowa

   Luto wie wszystko, i wierzy w to, że naród wierzy w ten jego pusty monolog.

   Ocena: 5.00/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 11. Swojak

  A mi wydaję się, że zabrakło Kowalczuka w PKS-ie i klapa. Rządzić dobrze jest trudno, lecz opluwać – Łatwizna

  Ocena: 2.15/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 12. PGRowiec

  Chciałbym odnieść się do kłamstw wypowiedzianych publicznie przez Tomasza Luto podczas spotkania z mieszkańcami wsi Babki i Żelazki w dniu 5.09.2021 r. podczas którego burmistrz przekonywał wszystkich zebranych że zapewnienie dojazdu publicznego do Gołdapi nie jest jego obowiązkiem tylko starosty.
  Poniżej, ja prosty chłop, znalazłem w internecie w 5 minut jak jest na prawdę. Dzielę się zatem publicznie z Państwem informacją, która powinna być znana urzędnikom w gminie a przede wszystkim najważniejszemu urzędnikowi:

  Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 Nr 5 poz. 13 z późn. zm.) – link do aktualnej treści na stronach sejmowych (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20110050013/U/D20110013Lj.pdf)
  w art. 7 mówi, że organizatorem publicznego transportu zbiorowego, właściwym ze względu na obszar działania lub zasięg przewozów, jest gmina na linii komunikacyjnej albo sieci komunikacyjnej w gminnych przewozach pasażerskich. Określone w ustawie zadania organizatora, wykonuje, w przypadku gminy – burmistrz.
  W art. 4 pkt. 3 mówi się, że gminne przewozy pasażerskie to przewóz osób w ramach publicznego transportu zbiorowego wykonywany w granicach administracyjnych jednej gminy inne niż przewozy powiatowe, powiatowo-gminne.

  Tak więc zapewnienie transportu publicznego na obszarze gminy Gołdap czyli dojazd z Babek lub Żelazek do Gołdapi (panie Luto to jedna i ta sama gmina!) leży w pana obowiązkach! To pana błędy i dezynwoltura doprowadziły do likwidacji gimbusów gminnych i całkowitego odcięcia od świata naszych dzieci i słabszych lub biedniejszych, których nie stać na samochód.

  Człowieku, jesteśmy przez ciebie skazani na zapomnienie. Nie zapomnimy!

  Ocena: 5.00/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 13. NIE TOMASZ

  Czyżby wioski zaczynały rozumieć jakiego sobie człowieka na burmistrza wybrały. Czyżby „zaćma” z oczu większej, wiejskiej części mieszkańców naszej gminy zaczęła schodzić?
  Zdrowiejcie ludzie czym prędzej w swoich poglądach na temat burmistrza, bo to jedyny sposób, aby wyszło coś nam w tym samorządzie dobrego i wyszło „na zdrowie” (nawet, lub głównie psychiczne).

  Ocena: 5.00/5. z 5 głosów.
  Please wait...