Pióro dla pierwszoklasisty, czyli wyprawka szkolna – czas start!

Już za moment pierwszy września. To idealny okres, by zacząć kompletować wyprawkę szkolną dla malucha, który w tym roku po raz pierwszy nie pójdzie już do przedszkola. Jak wybrać odpowiednie pióro dla pierwszoklasisty? Czym kierować się szukając idealnego pióra wiecznego dla dziecka? Grube czy cienkie? Jaka stalówka? Czy warto w nie inwestować? Jeśli w waszych głowach krążą właśnie te pytania, koniecznie czytajcie dalej. Śpieszymy z odpowiedziami!

Na co zwrócić uwagę, wybierając pióro dla pierwszoklasisty?

Pióro dla pierwszoklasisty to naprawdę ważny gadżet, który kształtuje pismo dziecka. Decydując się na konkretny model, koniecznie weźcie pod uwagę następujące elementy:

  • przyjazny design i wzór,
  • waga,
  • leworęczność,
  • stalówka,
  • kształt.

Design pióra dla pierwszoklasisty

Ten element, mimo iż nie jest najważniejszy z punktu widzenia rodzica, z punktu widzenia dziecka jest już kluczowy. Jeśli zastanawiacie się, czy pióro wieczne dla dziecka powinno być ciekawe i kolorowe, odpowiadamy – ZDECYDOWANIE. To wasza pociecha będzie na co dzień korzystała z pióra, dlatego jej zadowolenie będzie decydujące. Oczywiście, pozwólmy dziecku na wybór modelu, który podoba mu się wizualnie, spośród modeli, które spełniają określone Warunki. Jakie? Już tłumaczymy!

Wybierz lekkie pióro dla pierwszoklasisty

Pióro dla pierwszoklasisty musi być lekkie. Ciężki model sprawi, że dziecko będzie się szybko męczyć i nie da rady korzystać z niego dłużej niż piętnaście minut. Zamiast koncentrować się na pięknym i równym pisaniu, dziecko będzie zastanawiać się, czy da radę utrzymać to ciężkie pióro w dłoni. Nieprzyzwyczajona do pisania ręka dziecka nie ma tak rozwiniętych mięśni jak nasza, dorosła. To w kwestii rodzica jest stworzenie dziecku możliwie najlepszych warunków, sprzyjających nauce pisania.

Leworęczność – to już nie problem

Wiele lat temu leworęczność była problemem, a dzieci z tendencją do pisania lewą ręką, karcono i zmuszano do pisania prawą dłonią. Obecnie, leworęczność jest absolutnie normalna i często spotykana. W odpowiedzi na potrzebę społeczeństwa producenci piór wiecznych wypuścili na rynek modele dedykowane osobom leworęcznym. Jeśli wasze dziecko pisze lewą ręką, koniecznie wybierzcie pióro dla pierwszoklasisty leworęcznego. Dzięki temu unikniecie wypadania z dłoni, które może skutecznie zniechęcić dziecko do nauki pisania.

Jaka stalówka będzie najlepsza dla dziecka?

MOCNA! Dzieci nie mają świadomości, z jaką siłą dociskają pióro lub długopis do kartki papieru, dlatego najlepszym wyborem będzie zakończona niewielką kuleczką stalówka. Takie rozwiązanie uchroni ją przed złamaniem i rozwarstwianiem, które z kolei miałoby miejsce, gdybyście wybrali model zakończony tzw. listkiem.

Jakie pióro dla pierwszoklasisty wybrać? TOP 3

Naszym subiektywnym zdaniem, szukając pióra dla pierwszoklasisty, warto rozważyć takie modele jak:


Porady

Powiązane artykuły