Dzień Czerwonego Kapturka w bibliotece

Biblioteka Publiczna zaprosiła w sobotę najmłodszych do wypożyczalni, gdzie z okazji zbliżającego się Dnia Czerwonego Kapturka odbył się warsztat plastyczny .

 

„Czerwony Kapturek” to baśniowa postać – mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce pt. „Bajki Babci Gąski’”.

Przedszkolaki wysłuchały bajki o ,,Czerwonym Kapturku’’ odczytanej przez panią bibliotekarkę, po czym nasz gość pani,  policjantka Anna Barszczewska, wytłumaczyła dzieciom, w jaki sposób trzeba zachowywać się wobec osób nieznajomych, co może im grozić i jak tego uniknąć.

Bajka ma na celu uwrażliwienie dzieci na kontakty z obcymi osobami.

Następnie wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki związane z Czerwonym Kapturkiem. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie odpowiadali na pytania, za które zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały „Czerwonego Kapturka” z przygotowanych elementów.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi dziękuje wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Był to znakomity pomysł na zainteresowanie najmłodszych literaturą i zachęceniem dzieci do czytania książek.

Powiązane artykuły