Noc w lesie

Kiedy zgaśnie światło latarki, w lesie panuje ciemność. Leśne dróżki i cały las zlewają się, a umysł traci orientację. Trzeba dłuższej chwili, aby oko przyzwyczaiło się do nowej sytuacji. Wtedy pojawiają się zarysy drzew, krzewów, a wszystko w odcieniach szarości.

 

Z 29 na 30 maja harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” spędzili noc w lesie Kumiecie. Wykorzystali zbudowane wcześniej szałasy do gry pt. „Proporce”. Bronili swojego proporca, a wykradali je pozostałym zastępom.

Zaszyty w szałasie medyk miał za zadanie zawiązywać kolejne opaski symbolizujące nowe życie gracza. W środku nocy harcerze wędrowali po lesie, bawili się w zwiadowców szukając w ciemności ukrytego patrolu. W miejscu biwakowania całą noc paliło się ognisko. Jedni przygotowywali opał, czuwali, by nie zgasł ogień, inni tworzyli budowle z drewna, jeszcze inni mieli czas na rozmowy przy ognisku lub w namiotach. Noc w lesie przyniosła wiele niespodzianek, emocji, była szkołą życia dla młodych ludzi.

Powyższe działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Młodzież dzieciom”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wspiera nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka Gutowska

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły