Koncert, koncert…

W sobotę, 12 czerwca, gościliśmy w Domu Kultury w Gołdapi. Tutaj soliści i zespoły prezentowali swoje piosenki na Koncercie Laureatów Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Na widowni siedzieli, wsłuchani w śpiew, rodzice, harcerze, goście. Po występach jury wręczyło dyplomy i nagrody laureatom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu. Uśmiech dzieci to bezcenny dar, jakim obdarowywały one jurorów i organizatorów odbierając mięciutkie pluszaki, namioty, śpiwory…

Koncert poprowadzili harcerze: Michał Olszewski i Beata Koloszewska. Były oklaski i harcerskie okrzyki, np. „Ale się u…, ale się u…, ale się udał bobasek mamusi”, „Dać im po du…, dać im po du…, dać im po dużej czekoladzie”.

Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie i wszyscy zaśpiewali starą, harcerską piosenkę „Stokrotka”.

Dziękujemy pani dyrektor Domu Kultury w Gołdapi, Halinie Wojtanis za udostępnienie sceny naszym młodym artystom. Jurorom: Annie Budzińskiej, Barbarze Nierwińskiej, Stanisławie Mossakowskiej, Justynie Machalskiej dziękujemy za życzliwość i pomoc organizatorom festiwalu.

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej został przygotowany w ramach projektu „Młodzież dzieciom”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Nagrody ufundowali również lokalni przedsiębiorcy oraz Nadleśnictwo Gołdap. Wspiera nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi oraz nauczycielka z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gołdapi.

Do zobaczenia na harcerskim szlaku – CZUWAJ!

Agnieszka Gutowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły