Powiązane artykuły

63 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Miejskiej

 1. xyz

  No cóż, pobudka Radni/bezradni lub milczący dla dobra swojego i swoich rodzin. Może wreszcie czas Panie Hołdyński, pomimo braku sympatii do radnego Tobolskiego (co jestem w stanie zrozumieć), wyrazić zgodę na jego pełnoprawną obecność i udział w pracach komisji. Tu nie o nazwiska chodzi lecz pracę dla dobra gołdapian, Gołdapi i całej gminy. Dosyć już wiat na każdym zakręcie, trzeba zakładać rękawy, wykonać przemyślane ruchy, podjąć odpowiednie decyzje by ratować to co jest jeszcze do uratowania (może też ZPL). Szkodnikom w osobie np. burmistrza „nie rozumiem” Luto…. powiedzieć stop.

  Ocena: 4.73/5. z 52 głosów.
  Please wait...
  1. Qwerty

   To co dzieje się wokół zpl to nic w stosunku do tego, co już mamy w gołdapskim szpitalu. To nie rada miasta za to odpowiada, ale was drodzy mowy i niemowy to dotyczy! Zróbcie coś z tym c, wykażecie właściwe zainteresowanie jak podejmiecie temat. Obecny włodarz spółki ewidentnie demontuje pogotowie i szpital. Co powiecie mieszkańcom?

   Ocena: 2.74/5. z 23 głosów.
   Please wait...
 2. Podoba mi się ten satyryczny rysunek, ale może Pan Redaktor włączy komentarze. Będzie wesoło
  chociaż przy zgrzytających zębach czytelników.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.58/5. z 43 głosów.
  Please wait...
 3. Alojzy Sroka

  Czy Jozef Wawrzyn po swoim głosowaniu (przeciw) nad wprowadzeniem pod obrady kwestii dołączenia pana Tobolskiego do którejś z Komisji może się jeszcze nazywać radnym? Czy może sobie spojrzeć w oczy? Kto na takich ludzi widzących tylko pieniądze z diety za nieistniejące obowiązki wiceprzewodniczącego Rady – głosuje? Odejdź Pan i zarządzaj sobie swoim podwórkiem i śmietnikami w Spółdzielni , bo za rzadko opróżniane.

  Ocena: 4.96/5. z 47 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   do przywiedlego Wienca Laurowego

   Na glowie kwietny ma wawrzyn
   W reku – cyfrowy badylek
   A przed nim biezy Tomaszek
   A w glowie lata cwir-cwirek.

   Ocena: 4.86/5. z 43 głosów.
   Please wait...
 4. Maks

  Burmistrz poucza pana Tobolskiego i nawołuje do współpracy!!! Szkoda, że na każdej Sesji najpierw obraża, nigdy nie przeprasza, a teraz kiedy ciepło koło tyłka się robi, burmistrz – jakże dobrodusznie – nawołuje do współpracy i „wspólnej pracy na rzecz gminy”. Jaki dobry człowiek i wręcz arbiter elegantiarum w dziedzinie tworzenia dobrej atmosfery w Radzie. Dno nie jest dnem. Jest jeszcze niżej.

  Ocena: 4.80/5. z 46 głosów.
  Please wait...
 5. Swobodny

  Trzeba przyznac, ze burmistrz Tomasz ma cos w rodzaju szelmowskiego uroku: no niby jest ta wazna sesja, ale – wicie-rozumicie – o 14-ej jest komisja powiatowa w sprawie szpitala, wiec – sorry Gregory – ja sie tam udaje, a ty – moja niepowtarzalna wice – swiec za mnie oczami do konca tych nudnych obrad, no bo w sumie za cos pieniadze bierzesz.

  I tak – aby do 1-szego, i do kolejnego przelewu na konto…

  Acha – i jeszcze, Andrzeju drogi, zapodal Tomasz do Tobolskiego, „skracajac dystans”: zachecam do konstruktywnej pracy, i do poniechania niewlasciwych zachowan…

  (chwile wczesniej radni po raz kolejny odmowili radnemu Tobolskiemu pracy w jakiejkolwiek komisji);

  Ale wkolo jest wesolo!!

  Ocena: 4.71/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 6. Vox populi

  Pouczanie pana Tobolskiego przez panie radne nie ma sensu. Pana Tobolskiego należy przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza. On się nie zmieni. I bardzo dobrze. Bo to dobrze, że jest radny, który ma odwagę poruszać wszystkie niewygodne tematy i nie zamiata niczego pod dywan, jak na przyklad robi to przewodniczący Rady Wojciech Hołdyński. Powinien to tylko robić jeszcze bardziej merytorycznie i wszystkie swoje twierdzenia od razu podpierać dokumentami, a nie tylko zapowiadać, że „ma wiedzę i ją ujawni”. Dlatego, panie radne, po prostu pozwólcie panu Tobolskiemu na to do czego mają prawo wszyscy pozostali radni – normalnie i pełnoprawnie pracować jako członek którejś z wybranych przez niego Komisji. Sytuacja wtedy prawdopodobnie bardzo się poprawi. Blokując mu możliwość pracy w Komisjach ustawiacie się niestety tylko po jednej stronie, po stronie tych, którym nie pasuje, że pan Tobolski ujawnia ciekawe fakty i żąda odpowiedzi na trudne pytania. A to nie przynosi Wam chluby. A w sprawie pani radnej Sadowskiej pan Tobolski ma zdecydowanie rację i wie to każdy inteligentny człowiek. Osoba, która od dwóch lat nie pojawia się na Sesji powinna – jeśli jest osobą uczciwą – sama zrezygnować z mandatu i skupić się na powrocie do zdrowia.

  Ocena: 4.53/5. z 51 głosów.
  Please wait...
 7. Edzio

  Zamilcz najgorszy burmistrzu, szkodniku, to nie Tobolski jest winien strat milionów tylko ty baranie, to ty jesteś w posiadaniu publicznych pieniędzy i to ty zarządzasz gminą!

  Ocena: 4.91/5. z 53 głosów.
  Please wait...
 8. Świetlicowa z Jabłońskich

  Pan Tomasz Rafał Luto twierdzi, że w gazecie, która w ostatnich dniach pojawiła się w naszych skrzynkach informacje są zmanipulowane:
  Które panie Tomaszu:
  Te które mówią o dokształtach na koszt podatnika, dzięki którym pan i kilka osób z kierownictwa urzędu będzie mogla zarabiać w radach nadzorczych?
  Czy może te, które mówią podpisaniu przez pana i wyłącznie pana „tajnego” zarządzenia na podstawie którego gmina wydała na pana dokształty prawie 14 tysięcy złotych?
  A może te, że na pański wniosek zakład przyrodoleczniczy kosztuje gminę 12 milionów, zamiast planowanych 3,5 miliona?
  A może te, że już prawie rok budowa zakładu jest wstrzymana?
  I jeszcze jedno
  Urząd składał wnioski na dofinansowanie zakładu na wielomilionowe dofinansowanie zakładu przyrodoleczniczego. I nie dostał ani złotówki. I burmistrz informuje opinię publiczną, że to jakieś wraże siły się sprzysięgły, żeby Tomkowi nie dać dotacji.
  A może wynika to z braku umiejętności „wychodzenia” tych pieniędzy?
  Być może zamiast latać do Chin czy Aten trzeba było budować dobre kontakty, które skutkowałyby życzliwością dla gminy .
  Gdyby pan Tomek zamiast się nadymać brał przykład z Marka Mirosa, Jarosława Słomy i Mariana Podziewskiego efekty byłyby inne.
  Na szczęście przerwany został monopol informacyjny i panu Tomkowi będzie coraz trudniej unikać odpowiedzi.
  A tymczasem pan Tomek poszedł sobie do starostwa, by kontrolować co ze szpitalem. A gdzie ten nowy szpital nad jeziorem, który swego czasu pan zapowiadał.
  Cienki jest ten pan Tomek. Koń jaki jest widzi coraz więcej mieszkańców.

  Ocena: 4.82/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 9. Ziutek

  Przerywa tą transmisję i coś z dźwiękiem się dzieje nie dobrego. Halooo! Czy w tym urzędzie to ktoś jeszcze pracuje? Poprawcie to! Co za partactwo i niekompetencja!

  Ocena: 4.61/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 10. KTOŚ

  Pani Sadowska- jeżeli jest chora to się leczyć i złożyć mandat.Na następnej sesji- już stacjonarnie zobaczymy na żywo jak wszyscy radni wyglądają po roku „pracy” zdalnej.I szykujcie się radni do wymiany- za to,że nie dopuszczanie radnego do pracy w komisjach tym samym świadczy to o was, że boicie się prawdy.Coś ciekawego radny Tobolski znajdzie na wasze działanie.Najwyższy czas rozliczyć to towarzystwo szkodników naszego miasta- burmistrza i rady.Gołdapianie zasługują na dobrego gospodarza i uczciwych, kompetentnych i mądrych radnych.Obniżyć pensję burmistrza. Ci radni, którzy nie poprą wniosku radnego Tobolskiego o obniżkę pensji burmistrza- nigdy już nie powinni zostać radnymi!

  Ocena: 4.52/5. z 52 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   @ Ktos

   Ta cholerna pandemia (czy „plandemia” – chwilowo mniejsza o tym) to woda na mlyn dla tej bezwolnej masy cieniasow, zwanych – nie wiedziec czemu – goldapska rada miejska.

   Brak publiki podczas obrad – nikt bezradnym nie spojrzy twardo w oczy, nie wrzasnie (nawet bez dostepu do mikrofonu): HANBA!!! HUCPA!!! DYMISJA!!!

   Podczas obrad komisji Rady (a to tam stanowi sie lokalne prawo) nie ma osob postronnych – „no bo covid”. Bezradne dzieci we mgle glosuja tak, jak im „madrzejsi i bardziej cwani” podyktuja.

   Rozpirzyc to towarzystwo pieczeniarzy na cztery wiatry!

   Ocena: 4.59/5. z 44 głosów.
   Please wait...
   1. Wiatrołap

    Chyba na cztery WIATY

    Ocena: 4.75/5. z 4 głosów.
    Please wait...
 11. Dają to biorę

  Najlepsze są śmiesznego Tomcia komentarze na jego facebookowym koncie, godne jego poziomu.Tomaszku odejdź, zwróć kasę i nie rób z siebie pośmiewiska.

  Ocena: 4.79/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 12. Lucyfer

  Gdzie można obejrzeć/odtworzyć dzisiejszą sesję rady miejskiej, na esesja brak?

  Ocena: 4.50/5. z 16 głosów.
  Please wait...
  1. Problem techniczny urzędu…

   Ocena: 4.47/5. z 15 głosów.
   Please wait...
 13. Lutosław

  Sierżancie luto, powiedz nam coś o kosztach swojej gazetki, w której tak się wychwalasz?
  Powiedz jak trwonisz naszą kasę?

  Ocena: 4.78/5. z 37 głosów.
  Please wait...
  1. Koszty +

   O ile się nie mylę, to czteroosobowy wydział na pełnym etacie pracuje na tą propagandę

   Ocena: 4.74/5. z 35 głosów.
   Please wait...
 14. GR

  Na miejscu pana radnego Andrzeja Tobolskiego, na apel pań radnych o zaprzestanie „uporczywego” zajmowania się sprawą pani Sadowskiej, odpowiedziałbym tak: „Ja bardzo chętnie odniosę się do sprawy pani radnej Sadowskiej, być może nawet z przeprosinami, tylko niech w końcu pani radna zjawi się choć raz na Sesji żebym mógł to zrobić. Będzie to być może jedyna możliwość kiedy w jakimś tam stopniu wypełni swój mandat radnej. A teraz do panów radnych – może byście panowie wystąpili z oświadczeniem w obronie swego kolegi Andrzeja Tobolskiego i zaapelowali do pań żeby panie radne w końcu dopuściły go do pracy w którejś z Komisji, które go interesują. Bo do tej pory w większości nie dopuszczają.

  Ocena: 4.63/5. z 46 głosów.
  Please wait...
 15. Olena

  Burmistrz kolejny raz kłamie publicznie w sprawie pana Tobolskiego. Wystarczy obejrzeć poprzednie Sesje gdzie rzeczywiście używa wobec pana Tobolskiego słów sugerujących zboczenie seksualne zwane pedofilią. I nie tylko takie słowa ma na sumieniu. Warto przesłuchać i upewnić się, że mamy kłamcę na stołku burmistrza.

  Ocena: 4.81/5. z 48 głosów.
  Please wait...
 16. Żaneta

  Głosowanie radnych nad zmianą porządku obrad w sprawie ujęcia punktu o zmianie liczby członków Komisji , które umożliwiłoby panu radnemu Tobolskiemu pracę w Komisjach, pokazuje, że takie osoby jak Wawrzyn, Janczuk, Chmielewski, Dzienis, Sadowska a przede wszystkim przewodniczący Rady Wojciech Hołdyński stracili resztki szacunku w oczach wielu wyborców. Pokazując dobitnie jak bardzo obawiają się wiedzy i pełnoprawnych, z możliwością głosowania, wystąpień radnego Tobolskiego np podczas obrad Komisji Rewizyjnej. Wstyd to za mało na określenie tego co powinni czuć. Czego się boicie? Co ukrywacie?

  Ocena: 4.88/5. z 43 głosów.
  Please wait...
 17. Biorę ile się da.

  Problem techniczny pojawił się chyba na rozkaz sierżanta.

  Ocena: 4.61/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 18. Koleżanka

  Najbardziej mnie ubawiło jak Paweł B. powiedział o Luto, że jest jego serdecznym przyjacielem.
  Gratuluję ci tego przyjaciela chłopie.

  Ocena: 4.77/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 19. Kraszan Czomulungma

  Szanowny, ciągle jeszcze, burmistrzu. Jeśli w gazecie Głos z Gołdapi jest jakieś kłamstwo i nieprawdziwe oskarżenie to powinien pan natychmiast powiadomić prokuraturę. Dlaczego pan tego nie czyni? Nie ma podstaw? Śmiało. I proszę nie popierdywać przed mikrofonem na Sesji bo to brzydko słychać i ludzie różnie o tym mogą myśleć.

  Ocena: 4.79/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 20. Anna

  Naprawdę pan burmistrz podczas Sesji absolutoryjnej powie dzięki komu straciliśmy dotację ponad 6 mln zł na Zakład Przyrodoleczniczy? Naprawdę? Samokrytyka. Pięknie. Czekam ne tę Sesję. A jeśli chodzi o kwotę 160 tys. w stosunku do ponad 6 mln to chciałam cichutko przypomnieć, że kiedyś burmistrz jednego z kierowników instytucji zwolnił za kwotę 19 zł! Więc nawet kwota 160 tys. zł jest dla budżetu istotna.

  Ocena: 4.78/5. z 40 głosów.
  Please wait...
 21. Robercik

  Pan burmistrz ciągle czegoś „nie pamięta”, „nie przypomina sobie” i „gubi się”, podpytując swoich pracowników. Oczywiście, nie można być alfą i omegą, ale podstawowe dane trzeba znać. Bo jest się burmistrzem.

  Ocena: 4.78/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 22. Lutosław

  Sierżantowi luto najbardziej wychodzi sadzenie drzew.

  Ocena: 4.76/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 23. Barry

  Uwaga do radnego Tobolskiego. Wydaje mi się, że czas na jakieś konsultacje w sprawie ZPL minął dawno i nie miałyby dziś takowe sensu. Bo niby co mieliby dziś do zaproponowania mieszkańcy skoro budynek już prawie stoi. Jakieś sugestie dotyczące jego wyglądu, przeznaczenia – to już sprawa przeszłości. No, chyba, że konsultacje w sprawie dalszych jego losów po wybudowaniu i otwarciu. To tak.

  Ocena: 4.81/5. z 26 głosów.
  Please wait...
 24. Lu..cyfer

  Nowym inspektorem ZPL mógłby zostać kolega naszego sierżanta, budowlaniec z Konikowa.

  Ocena: 4.85/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. Lu...

   Coś w tym jest…

   Ocena: 4.75/5. z 20 głosów.
   Please wait...
  2. Ferdek

   aaa… główny naganiacz, tam to elyta obraduje i topi żale.

   Ocena: 4.82/5. z 11 głosów.
   Please wait...
  3. Pani A.

   Czas wyjść z cienia Panie Mariuszu, Gołdap się o Pana upomina

   Ocena: 4.47/5. z 15 głosów.
   Please wait...
   1. M?

    A to, o jakim Mariuszu z „cienia” mowa jest?

    Ocena: 4.71/5. z 14 głosów.
    Please wait...
 25. Szkodnik

  Czytałem powody odwołania Inspektorów podpisane przez lutego.
  Wnioski: luto powinien najpierw sobie wręczyć odwołanie,
  luto jest mistrzem w odwracaniu kota ogonem.

  Ocena: 4.88/5. z 40 głosów.
  Please wait...
 26. Obserwator

  Inspektorzy złożą pozew do sądu.
  Luto będzie swoich racji bronić w sądzie za nasze pieniądze. A co, nie stać.
  Panie luto, przejdziesz do historii jako największy szkodnik i arogant naszego miasta.

  Ocena: 4.88/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 27. Janek

  Interpelacja pana Tobolskiego w sprawie zwrotu przez burmistrza i kilkoro innych pracowników Urzędu kwot pobranych na prywatne szkolenia dotyczące możliwości zasiadania kiedyś w radach nadzorczych jest jak najbardziej słuszna i powinna mieć poparcie co najmniej większości radnych. Bo na poparcie wszystkich oczywiście nie ma co liczyć. Dokształcenie absolutnie nie podnosiło kwalifikacji tych osób w pracy w Urzędzie a jedynie zapewniało możliwości uzyskiwania profitów w przyszłości.

  Ocena: 4.87/5. z 47 głosów.
  Please wait...
 28. Mietek

  Pan Radny Andrzej Tobolski ma całkowitą rację jeśli chodzi o sprawowanie mandatu pani Sadowskiej.

  Ocena: 4.71/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 29. Mariusz

  Panie luto, za miliony, których nie otrzymaliśmy odpowiedzialny jest pan, nikt inny.

  Ocena: 4.88/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 30. Jerzy

  Panie Andrzeju Tobolski. Otrzymuje Pan wsparcie w osobach radnej Anuszkiewicz i Mieruńskiego w kwestii Zakładu Przyrodoleczniczego i zamiast za to podziękować i zachęcać do dalszego wspierania i wyjaśniania sprawy Pan ją atakuje!!! wyraźnie mszcząc się za apel pań radnych. Czemu Pan tak robi? Proszę pozostać radnym na jakiego oddałem głos, walczyć, pytać ale i współpracować z tymi, którzy chcą Panu i mieszkańcom pomóc. Dlaczego wyciąga Pan sprawę zachowania radnej Anuszkiewicz parę lat temu? To po prostu niemęskie i niewłaściwe. A interpelacja pani Anuszkiewicz i Mieruńskiego jest na tyle precyzyjna i dokładna, że powinna być oddzielnie zamieszczona na tym portalu jako osobny materiał. Na koniec Panie Andrzeju, nie jest Pan jedyny, który chce dobrze i proszę żeby nie był Pan osobą po prostu pyszną. Trochę skromności poproszę. Robi Pan dobre rzeczy, ale dobrze by było gdyby nie czynił Pan z siebie jedynego sprawiedliwego, bo tak okazuje się nie jest. Pańskie zasługi w tej sprawie są duże, ale nie tylko Pan się tu zasłużył.

  Ocena: 3.87/5. z 45 głosów.
  Please wait...
  1. Wnikliwy

   Pamiętajcie, że zarówno Tobolski, jak i Luto są z jednej lokalno-politycznej stajni. To jest ten sam typ publicznych osòb i podobnych charakterów. Nie dajcie się nabierać ani jednemu, ani drugiemu. Ich ścieżki na powrót mogą się skrzyżować.

   Ocena: 3.33/5. z 24 głosów.
   Please wait...
 31. Zofia

  Co do zapytań pana Tobolskiego. Bardzo interesujące jest pytanie dotyczące braku zgody burmistrza na wydzierżawienie czy też użyczenie kawałka placu w mieście na przystanek/parking dla autobusu elektrycznego, który wykonywałby trasę po mieście, nad jezioro, sanatorium i wracałby do miasta. Ciekawi mnie powód takiej odmowy. Czy może firma, która chce to wykonywać nie może dotrzeć do pana burmistrza, czy są inne trudności? A jeśli chodzi o kawałek brzegu jeziora dla łódek elektrycznych, to niestety racja jest po stronie burmistrza. Na naszym akwenie obowiązuje i powinien obowiązywać nadal zakaz korzystania ze sprzętów głośno chodzących. A takim niewątpliwie byłyby łódki elektryczne.

  Ocena: 3.29/5. z 17 głosów.
  Please wait...
 32. Piotr

  Co to się dzieje? Od czasu kiedy sołtysom i przewodniczącym znacząco podniesiono diety ich aktywność na Sesji spadła niemal do zera. Żadnych pytań, żadnych wniosków, interpelacji a nawet podziękowań. To taka konkluzja.

  Ocena: 4.80/5. z 30 głosów.
  Please wait...
 33. Zenon

  Moim zdaniem radni mają kolejną okazję żeby pokazać, że są radnymi a nie tylko pionkami i marionetkami w ręku burmistrza. Taką szansę daje im wniosek pana Tobolskiego o obniżenie uposażenia burmistrzowi. Wszyscy, którzy się pod wnioskiem podpiszą mogą zyskać wiele w oczach wyborców, ci którzy odmówią – niech sami domyślą się jak będą postrzegani. Bo podpis pod wnioskiem będzie mówił wszystko.

  Ocena: 4.97/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 34. Mieszkaniec

  Popieram wniosek Pana Tobolskiego o obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza. Burmistrz luto nie wykonuje w stopniu podstawowym swoich obowiązków, jego zarządzanie sprawami gminy przynosi miastu dużych kosztów, za które nie odpowiada, a nam mieszkańcom przyjdzie za to wszystko płacić. Jest osobą niekompetentną i nie zasługuje na wynagrodzenie w obecnej wysokości. Ponadto nadużywa swego stanowiska do swoich prywatnych celów, wykorzystuje gminny samochód do swoich prywatnych wyjazdów, czyli żyje na koszt mieszkańców Gołdapi. Prosimy Radnych o poparcie tego wniosku, jest zasadny.

  Ocena: 4.88/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 35. Obserwator TRL

  A szkoda ze nie nie ma zgody na asfalt zamiast kostki na ścieżce rowerowej przy ulicy wczasowej, a burmistrz tak zapewniał ze na pewno uda się porozumieć co do tej zmiany z wykonawcą – jak zwykle w jego wydaniu pic na wodę fotomontaż. Kolejna porażka inwestycyjna TRL. Idzie na rekord.

  Ocena: 4.83/5. z 30 głosów.
  Please wait...
 36. Apel do radnej Anuszkiewicz. Następnym razem jak zechce Pani zabłysnąć to radzę kupić dobrą latarkę. To ja oświadczam Pani ,że :
  1.Radna Sadowska nie uczestniczy w życiu publicznym i społecznym od 3 lat
  2.Nie wypełnia mandatu radnej, nie uczestniczy w żadnej komisji , co jest jej obowiązkiem
  3.Nie wypełnia obowiązków sołtysa
  4.Pobiera nienależne publiczne pieniądze
  5.Wulgarnymi wyzwiskami i kijem potraktowała Panią A, ,która przyszła świadczyć jej pomoc i opiekę jako pracownik OPS.
  6.Nie potrafi samodzielnie uczestniczyć w zdalnych sesjach z powodu braku umiejętności obsługi służbowego laptopa, co w konsekwencji zmusza Pana Burmistrza i Przewodniczącego
  Hołdyńskiego do wysyłania różnych osób do Wronek na czas sesji.
  Na tym satyrycznym rysunku powinna się Pani również znależć w celu zamiatania pod dywan niewygodnych tematów. I jeszcze jedno Wszystkie praktycznie kwestie dot. zakładu były poruszane przeze mnie podczas wcześniejszych sesji. Proszę uważniej obserwować.

  Radny Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.76/5. z 46 głosów.
  Please wait...
 37. Darek

  Burmistrz Luto nie wie czy umowa została rozwiązana z firmą Witaro ?
  To na jakiej podstawie nowy projektant może robić jakiś nowy projekt jak te Witaro nie zrzekło się swoich praw autorskich ? Tobolski wyszperał ciekawe pytanka do Tomusia.. Przewodniczący rady Hołdyński musi natychmiast zorganizować specjalną sesję i zaprosić wykonawców żeby potwierdzili rewelacje Tobolskiego ile mogą kosztować te przeróbki ze straży i sanepidu..
  I oczywista trzeba zapytać realnie ile może trwać budowa jak wszystkie papiery będą ok.

  Ocena: 4.87/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 38. Tchórz?!

  Proszę zwrócić uwagę na zachowanie Tomasza Lutego podczas sesji. Ten człowiek boi się tego co nawywijał i odpowiedzialności za swoje zaniedbania, szkody i krzywdy. Nie potrafi udźwignąć krytyki i zarzutów stawianych mu publicznie. Dlatego wymówka o wcześniejszym wyjściu z sesji na komisję w powiecie była WYMÓWKĄ i UCIECZKĄ. Sprawdziłem:
  Tomasz Luto wziął udział zdalny w komisji Rady Powiatu, nie odezwał się ani razu, nie poprosił o głos, nie przybył osobiście, nie zgłosił żadnego wniosku. Jego obecność niczego nie wniosła, nic mu nie pomogła i niczego nawet nie próbował się dowiedzieć. Być może bał się dyskusji i niewygodnych pytań ze strony radnych powiatowych, np. tych dotyczących nowego szpitala jaki miał być wybudowany przez Tomasza Luto? Być może bał się pytań o utrzymanie, rozwój szpitala bo przez wiele lat chwalił się ile to ma gotowych rozwiązań. Jak przyszło do konkretów to zapanowała cisza!
  Panie Luto, słaba to wymówka aby uciec z sesji Rady Miejskiej. Bałeś się pytań i kolejnych interpelacji ze strony Andrzeja Tobolskiego a tak się zachowuje tchórz!

  Ocena: 5.00/5. z 44 głosów.
  Please wait...
  1. Obywatel X

   Luto to niech zajmie się funkcjonowaniem przychodni lekarzy rodzinnych, to jest dopiero dno i wodorosty. XX wiek i metody leczenia z epoki. To kompetencje gminy. Panie Luto zainteresuj się tym obszarem. A dodatkowo zobaczymy co wymyślisz z funkcjonowaniem ZPL (te kilka wariantów o których myślisz).

   Ocena: 4.76/5. z 34 głosów.
   Please wait...
 39. Śmieszny człowieczek

  Mam odczucie, że Luto cały czas traktuje nas jak ciemniaków, opowiada nam swoje mądrości czytaj bzdury i myśli, że my to łykamy. Może w tych swoich odczuciach się mylę, może to on jest tym ciemniakiem, który nie łapie porządku tego świata, i widzi wszystko do góry nogami. I jeżeli tak jest, to jest człowiekiem niebezpiecznym i nieobliczalnym.

  Ocena: 4.90/5. z 40 głosów.
  Please wait...
 40. Anonim

  Moja propozycja.Proszę zaprosić na Sesje wykonawców budowy Panów Słowikowskich, PINB pana Lewińskiego i jeżeli jeszcze zechcą zwolnieni Panowie Inspektorzy.Chętnie posłuchamy na żywo i ocenimy jakość wiedzy burmistrza i jego zastępcy.Mamy naprawdę dość manipulacji, mamienia, kłamstw.Może wtedy radni-bezradni zrozumieją powagę sytuacji.Mam nadzieję,że Gołdapianie NIGDY więcej nie wybiorą obecnych radnych poza jednym wyjątkiem.

  Ocena: 4.71/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 41. Temida

  Chociaż w jednym się zgadzam z burmistrzem, jak wytknął populizm Mieruńskiemu i zażądał 100 mln.z inwestycji drogowej. Tak naprawdę to na tej drodze a właściwie jej zablokowaniu ten pan wjechał do Rady Miejskiej. Nie możemy tego zapomnieć i jeżeli ten populista raz jeszcze zechce
  być radnym to będziemy o tym przypominali. Dobrze by było gdyby Miros wszedł do rady. Wtedy
  jest szansa ,że może Hołdyński na koniec swojej kariery publicznej się ocknie . Nie mam wątpliwości że to jego koniec i wspólnie z Luto niech robią sobie interesy ,ale za swoje.

  Ocena: 4.10/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. A.

   Głosowałam na Pana Mieruńskiego podobnie jak moi sąsiedzi i jesteśmy wdzięczni że Pan Mieruński i kilkanaście innych osób aktywnie walczy o to żeby po 1-go Maja, Kolejowej i Suwalskiej nie jeździły TIRy. A to że Pan Mieruński został radnym to potwierdza jak wielu z nas go popiera. Tylko idiota może chcieć żeby droga wojewódzka przebiegała przez miasto uzdrowiskowe.

   Ocena: 1.88/5. z 41 głosów.
   Please wait...
   1. B.

    Popieram stanowisko „A” .Panie Mieruński szacunek dla Pana. Tak trzymać .

    Ocena: 2.11/5. z 37 głosów.
    Please wait...
    1. C.

     Panie Mieruński dziękuję za Pana zaangażowanie. Tak trzymać.

     Ocena: 1.94/5. z 34 głosów.
     Please wait...
   2. Poszkodowany

    Pan Mieruński jest osobiście odpowiedzialny za cofnięcie kilkuset milionów złotych na modernizację drogi 651 z Gołdapi do granicy województwa przez Dubeninki i Żytkiejmy. Poświęcił zdrowie a nawet życie wielu tysięcy ludzi za swój mały prywatny interes bycia radnym.
    Nie zapomnimy panu tego!

    Ocena: 3.81/5. z 27 głosów.
    Please wait...
 42. Mieszkaniec

  Chciałbym odnieść się do wpisu na fejsbuk, który ukazał się na profilu Burmistrza Tomasza Rafała Luto w dniu 25.05.2021 roku, dotyczącego Goldmedica. Przeczytałem Pana ten żałosny wpis i najzwyczajniej na świecie jest mi pana żal, nawet nie będę tego komentował dalej.

  Ocena: 4.91/5. z 35 głosów.
  Please wait...
 43. W...ony Gołdapianin

  Należy to w końcu dobitnie wyartykułować.
  Obywatel Luto, który pełni funkcję burmistrza naszego miasta już drugą kadencję jest kompletnie niewspółmierną do przewin karą dla naszej lokalnej społeczności, karą za niedostateczne zaangażowanie w sprawy publiczne ludzi wykształconych, ludzi sukcesu, ludzi z potencjałem intelektualnym. Skutkiem tego jest mocno zauważalny brak silnych, pozytywnych osobowości pośród ludzi zajmujących się sprawami publicznymi w naszym mieście. Niestety (zapewne nasza lokalna społeczność nie jest tu niechlubnym wyjątkiem) jest tak, że ponadprzeciętne obywatelki i ponadprzeciętni obywatele naszego miasta, wyróżniający się przymiotami jw., realizując się zawodowo, naukowo czy biznesowo w swoim prywatnym życiu, ludzie ceniący kreowane przez siebie z sukcesami życie zawodowe i prywatne, nie chcą uczestniczyć w spektaklu kłamstwa, pomówień, insynuacji, konfabulacji, mistyfikacji, partactwa, obłudy i cynizmu jaki często ma miejsce w przestrzeni publicznej. Niewspółmiernie niskie do potrzeb zaangażowanie w życie publiczne naszej społeczności takich pozytywnych postaci, silnych osobowości jest zarówno skutkiem jak i przyczyną tej patologii społeczno-politycznej jaka ma u nas obecnie miejsce. Zapewne było to również przyczyną sukcesu wyborczego postaci pokroju obecnego burmistrza, obywatela Luto, którego osobowość, cechy charakteru, w tym szczególnie skłonność do manipulowania ludźmi i faktami, obywatela którego wiedza i kompetencje zarządcze są na dramatycznie niskim poziomie a moralność, uczciwość i odpowiedzialność jest wielce dyskusyjna, obywatela, który sprzeniewierzając się piastowanej przez siebie funkcji i przysiędze, którą dwukrotnie złożył przy jej obejmowaniu, przedkłada interes prywatny nad interes publiczny a swoim nieudolnym zarządzaniem naraża naszą społeczność na olbrzymie straty finansowe i wizerunkowe, obywatela, którego postać w całym pakiecie osobowym jest groźna i jak się okazuje bardzo szkodliwa dla naszego miasta.
  Aż tak naszą lokalną społeczność pokarać zaiste jest niewspółmierną dolegliwością do naszych przewin.

  Ocena: 5.00/5. z 39 głosów.
  Please wait...
  1. Lutosław

   Za ten stan rzeczy jest odpowiedzialny nieodpowiedzialny sierżant luto, ale my też nie jesteśmy bez winy, że z byt mało reagujemy i pozwalamy temu typowi na tak wiele.

   Ocena: 5.00/5. z 12 głosów.
   Please wait...
 44. Dora

  Odpowiedzią na kompletnie nieprzemyślane i absolutnie jednostronne oświadczenie pań radnych w sprawie wypowiedzi radnego Tobolskiego na temat sprawowania mandatu przez nieobecną od ponad dwóch lat radną Krystynę Sadowską powinien być wniosek grupy rozsądnych radnych w sprawie zaapelowania do radnej Sadowskiej o złożenie mandatu, którego przecież nie sprawuje. Podobnie jak nie wypełnia obowiązków sołtysa na czym cierpi całe sołectwo. Przypominam, że mimo tej sytuacji pani Sadowska cały czas otrzymuje dietę radnego i dietę sołtysa w wysokości łącznie prawie tysiąca złotych. Za co? Oświadczenie pań radnych jest zupełnie absurdalne i wbrew interesowi miasta i gminy gdyż pozbawia to miasto i tę gminę innego radnego i sołtysa, który mandat sprawowałby prawidłowo i rzetelnie wykonywał obowiązki sołtysa tamtego sołectwa. Nie rozumiem tu postawy przewodniczącego Rady Wojciecha Hołdyńskiego, który powinien dbać o poziom prac Rady a tymczasem… proszę kupić nowy dywan , bo sprawy pod niego zamiecione już się nie mieszczą, panie Wojciechu.

  Ocena: 4.58/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 45. RD

  Do Dory… Sławy 🙂
  W Polskim prawie są przepisy na uporczywe nękanie-KK art. 190a.

  Ocena: 1.63/5. z 19 głosów.
  Please wait...
  1. W...ony Gołdapianin

   RD … kolokwialnie mówiąc mocno z d… argument. Jeśli osoba uporczywie nie wypełnia swoich obowiązków wynikających z pełnionej przez siebie funkcji publicznej lub uporczywie wypełnia je w sposób nienależyty (nieważna jest przyczyna takiego stanu rzeczy … czy to przewlekła choroba czy też inne okoliczności życiowe), osoba taka sama powinna złożyć swój mandat, kierując się przy tym odpowiedzialnością za dobro publiczne o które powinna dbać, przedkładając interes publiczny ponad swój prywatny (winno być normą dla wszystkich osób sprawujących funkcje publiczne). Jeśli ktoś tego w takiej okoliczności nie uczyni, to szkodzi interesowi publicznemu. Jeśli ktoś tego nie rozumie to nie nadaje się do pełnienia funkcji publicznych. A osoby które krytykują osobę domagającą się odpowiedzialnego zachowania w relacji do interesu publicznego przez osobę uporczywie nie wypełniającą lub uporczywie w sposób nienależyty wypełniającą funkcję publiczną, osoby takie również szkodzą interesowi publicznemu.

   Ocena: 4.64/5. z 25 głosów.
   Please wait...