Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h

Policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Za przekroczenie prędkości 29-latek został ukarany mandatem karnym i na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 9 maja b.r. po godzinie 17:00 w Surminach na drodze wojewódzkiej numer 650. Policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Po wylegitymowaniu kierowcą, który tak bardzo się śpieszył, okazał się być 29-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci oprócz mandatu i punktów karnych zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

Kierowcy powinni pamiętać o ograniczeniu prędkości na obszarach oznakowanych jako teren zabudowany. W ich obrębie dopuszczalna prędkość to 50 km/h.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły