Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany, bo szedł bez maseczki

Policjanci gołdapskiej komendy interweniowali wczoraj wobec przechodnia, który poruszał się nie mając zakrytych ust i nosa. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach   okazało się, że jest on poszukiwany przez niemiecki organ ścigania. Mieszkaniec Gołdapi został zatrzymany i prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu.

Każdego dnia gołdapscy policjanci kontrolują sposób realizowania przez obywateli obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w czasie pandemii koronawirusa.

Wczoraj podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowy gołdapskiej komendy zauważył idącego bez maseczki mężczyznę. Postanowił wylegitymować go i zwrócić uwagę o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie pandemii.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 45-letni mieszkaniec Gołdapi jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Dzielnicowy wspólnie z policjantami Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna za brak maseczki został pouczony, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

W najbliższym czasie zapadnie decyzja o ewentualnej ekstradycji zatrzymanego.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły