Jaka henna do włosów najlepiej się sprawdzi?

Farbowanie włosów jest zabiegiem upiększającym, jaki cieszy się dużą sławą. Poszczególne spośród nas farbują włosy, ponieważ po prostu nie lubią własnego naturalnego odcienia. Poszczególne lubią często zmieniać coś we własnym wyglądzie oraz iść za modowymi stylami.

 

Odmienne z kolei farbują włosy, aby zamaskować pojawiającą się siwiznę. Niezależnie od względów, dla jakich decydujemy się na zmianę odcienia włosów, musimy odpowiednio zastanowić się nad tymże, jaki środek będzie dla nas właściwy. Należałoby przemyśleć artykuł, jakim jest henna Khadi.

 

Henna do włosów

Henna jest zupełnie naturalnym oraz roślinnym pigmentem, jaki uzyskuje się z liści oraz pędów rośliny o nazwie Lawsonia Bezbronna. Wzrasta ona szczególnie w Indiach, Australii, Afryce, natomiast choćby w Ameryce Łacińskiej. Henna występuje w efekcie startych, pokruszonych oraz ugotowanych liści, jakie potem należy osuszyć. Tak powstały proszek należy połączyć z właściwą ilością wody, dzięki czemu kombinacja otrzymuje pielęgnacyjne oraz malujące właściwości. Od wieków, szczególnie w Indiach oraz na Bliskim Wschodzie, nie jedynie maluje się nią włosy, lecz też zdobi się dłonie, nogi oraz paznokcie. To, jaki odcień osiągniemy po wykorzystaniu henny, zależy od oryginalnego odcienia włosów, natomiast też od klasy henny. Po malowaniu czystą henną włosy mogą nabrać odcienia od pomarańczowego poprzez kasztanowy do bordowego. Hennę można łączyć z pozostałymi ziołami, by osiągnąć jaśniejsze kolory czerwieni, natomiast też różnorodne barwy brązu aż po czerń. Zawsze natomiast włosy po wykorzystaniu henny będą gładkie oraz lśniące.

 

Natomiast jak konkretnie funkcjonuje henna do włosów?

Pigment, jaki jest zamknięty w hennie wchodzi wprost do rdzenia włosa. To tam oczywiście się łączy z keratynowymi włóknami i włosom nadaje dość nowy odcień. Wbrew opinii publicznej henna do włosów Khadi w żadnym przypadku nie oblepia włosów, natomiast w prawdzie wchodzi do ich wnętrza. Naturalne farby do włosów Khadi mają odcień pomarańczowo-czerwony. Natomiast tak rzeczywiście wytwórcy łączą ją ze składnikami kolejnymi roślinnymi. Mogą też zaoferować nam niezwykle dużą paletę barw.

 

Kolory henny do włosów

Normalna farba na włosy Khadi ma czerwonawy kolor. Nim zdecydujesz się na jej wykorzystanie, odpowiednio się zastanów, czy taki rudawy kolor pasuje do twojego rodzaju urody. Henna zwłaszcza odpowiednio prezentuje się na włosach zwykle brązowych czy czarnych. W pierwszym wypadku uzyskujemy odcień kasztanowy, natomiast w innym czarny z czerwonawym połyskiem. Blondynki osiągną wyrazisty odcień rudy, natomiast kobiety rudowłose mogą za pomocą henny zaznaczyć oraz uzupełnić własny naturalny odcień włosów.

 

O czym należy pamiętać przy doborze henny?

Naturalna henna winna mieć prosty skład (Wybierz cassia obovata lub azadirachta indica). Winna mieć jedynie jeden element (Lawsonia Inermis) czy potencjalnie dodatek naturalnych pigmentów. Henny z dodatkiem pozostałych elementów mogą niszczyć włosy oraz funkcjonować na nie identycznie jak farby syntetyczne. Henna winna zostać zrobiona wcześniej tak, by pigment w niej zamknięty zdążył się uwolnić. Poleca się, by proszek połączyć z ciepłą wodą ok. 50 stopni, dodać troszkę wyciągu z cytryny, dzięki czemu otrzymany odcień będzie bardziej wyrazisty.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły