Ciekawe pomysły na wycieczki szkolne

wycieczka-szkolna

Uczniowie, podobnie jak pracownicy, potrzebują przerwy, relaksu, regeneracji i odświeżenia umysłu. Tylko wtedy będą w stanie zachować koncentrację i efektywnie zdobywać wiedzę. Dlatego rolą wychowawcy klasy jest nie tylko dbanie o osiągnięcia edukacyjne i dobre zachowanie podopiecznych, ale również organizowanie wyjazdów, które pomagają młodzieży w integracji i pozwalają należycie odpocząć oraz zmotywować do dalszej nauki. Atrakcyjną ofert przygotowało Biuro Turystyczne Horyzont.

Wycieczka szkolna – motywuje

Chyba każdy pamięta z młodości, jak ważnym wydarzeniem w kalendarzu była wycieczka szkolna. Jest ona nie tylko okazją do wolnego od nauki, czego zawsze tak bardzo pragną uczniowie, ale także możliwością zawarcia nowych lub pogłębienia istniejących już klasowych znajomości. Ciekawe wyjazdy szkolne integrują, ale także poszerzają horyzonty młodzieży, która ma okazję zwiedzić ważne zabytki, poznać lokalne kultury czy historię danych miejscowości.

Wycieczki szkolne są zatem również pewną formą nauki, ale przede wszystkim podnoszą morale uczniów. W grupie, która jest ze sobą zżyta oraz w szkole o przyjaznym nastawieniu do ucznia o wiele łatwiej zmotywować podopiecznego do pracy. Dlatego warto stawiać na ciekawe wyjazdy szkolne.

Wycieczki szkolne pomysły

Na udane wycieczki szkolne pomysły mogą być różne. Koncepcje można podzielić na kilka rodzajów. Jedną z propozycji są wyjazdy edukacyjne, które stanowią praktyczne dopełnienie wiedzy zdobywanej w szkolnych ławach. Wśród nich największą popularnością cieszy się wycieczka szkolna do Warszawy oraz Krakowa. Są to miasta, które odegrały znaczącą rolę w polskiej historii. Wyjazd do nich stanowi okazję do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z dziejów kraju. To przede wszystkim okres panowania królów na Wawelu oraz Powstanie Warszawskie. Uczniowie, którzy zwiedzają muzeum i patrzą na obiekty związane z faktami, które przytacza przewodnik, o wiele łatwiej zapamiętują przyswajaną wiedzę.

Dobrym pomysłem na szkolną wycieczkę jest również wyjazd nastawiony na aktywność fizyczną. Sport pomaga rozładować stres, a przede wszystkim kształtuje sprawność, poprawia kondycję i wzmacnia naturalną odporność. Specjaliści z biura podróży polecają m.in. ciekawy wyjazd do Kotliny Kłodzkiej połączony ze spływem kajakowym. To wspaniała forma aktywności pozwalająca na obcowanie z pięknem przyrody, a jednocześnie kształtująca mięśnie ramion. Nade wszystko jednak jest to świetna zabawa, którą młodzież wprost uwielbia.

Kolejnym atrakcyjnym pomysłem są wycieczki rowerowe. Biuro Turystyczne Horyzont oferuje m.in. wypad do Borów Tucholskich. W jego trakcie uczniowie będą mogli przemierzać piękne leśne szlaki jednośladami, a także istnieje możliwość skorzystania ze spływów kajakowych.

Najwięcej frajdy młodzieży przynoszą jednak wyjazdy zagraniczne, które stanowią świetny sposób na poznawanie obcych kultur oraz zwiedzenie ważnych zabytków. Dobrą koncepcją z punktu widzenia edukacji jest wyjazd do Włoch i podziwianie pozostałości po dorobku starożytnych Rzymian.


Porady

Powiązane artykuły