Samorząd województwa stawia na unowocześnienie infrastruktury sportowej

Zarząd województwa ogłasza konkurs „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2021 roku”. Ideą inicjatywy, której wnioskodawcami mogą gminy i powiaty z Warmii i Mazur, jest poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej w regionie i zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców województwa.

 

Środki przeznaczone są na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel łącznie 700 tys. zł, natomiast dofinansowanie wynosi maksymalnie 50 tys. zł. Każda gmina oraz powiat może złożyć jeden wniosek i ma na to czas do 16 kwietnia 2021 roku

– Sytuacja epidemiologiczna wymusiła wprowadzenie szeregu wytycznych, uwzględniających kwestie bezpieczeństwa także podczas uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Mamy jednak wszyscy nadzieję, że w niedługim czasie nasze obiekty ponownie będą tętnić sportowym życiem. Jest to już trzecia edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów z samorządem województwa w każdym zakątku naszego województwa pojawia się nowoczesna sportowa infrastruktura. Korzystają z niej nie tylko profesjonaliści, ale również młodzież, która chce trenować w jak najlepszych warunkach. Jako gospodarz województwa kibicuję wszystkim, którym się chce być zdrowym, aktywnym, zaangażowanym w jakąkolwiek dziedzinę sportu. Stąd właśnie nasz pomysł na małe granty, które przeznaczone są na unowocześnienie obiektów.

Poszczególne kwoty pomocy finansowej zostaną przyznane uchwałą sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://warmia.mazury.pl/sport-i-zdrowie/aktualnosci/6417-samorzad-stawia-na-infrastrukture-sportowa

 

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Samorząd województwa stawia na unowocześnienie infrastruktury sportowej

 1. Anonim

  Po przeczytaniu tej wiadomości wybitny menedżer sportu dyr. Mariusz Kowalczuk ze swoim jeszcze wybitniejszym specjalistą od brania kasy za nic Kobrą składają wnioski do Marszałka

  Ocena: 4.63/5. z 24 głosów.
  Please wait...
 2. Swojak

  Nie Anonimie. Ale widząc infrakstuture OSiR u Kowalczuk zrobił więcej przez 3 lata niż poprzednicy przez 10. Ale cóż zawsze można krytykować, zgłoś się do Kobry lub Kowalczuka i pomóż chłopom skoro z Ciebie taki fachman, pozdrawiam Swojak czyli z stąd

  Ocena: 1.62/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. bezstronny

   Proszę napisz, co takiego za rządów pana Kowalczuka zostało zrobione oprócz rozbudowy siłowni (o której i tak mówiło się sporo lat wstecz). Nie chce tu nikogo atakować. Ja np. nie zauważyłem jakiejś poprawy infrastruktury przez ostatnie 3 lata.

   Ocena: 4.24/5. z 21 głosów.
   Please wait...
  2. RRR

   A pogadałeś Swojaku z ludźmi którzy korzystają z tej infrastruktury o której piszesz? Stan kortów, tras narciarskich, bieżni, boisk to nie jest coś czym powinniście się chwalić bo was ludzie śmiechem położą.
   Inwestycje na plaży dostaliście na tacy bo wam pieniądze załatwił poprzednik tylko i to spieprzyliście jak Luto Zakład Przyrodo-Leczniczy.

   Ocena: 4.69/5. z 26 głosów.
   Please wait...
   1. Co z lodowiskiem?

    Prawda a do tego zniszczone przez zaniedbanie sztuczne lodowisko dlatego nie zostało uruchomione. Za to powinien Kowalczuk i reszta zapłacić z własnej kieszeni.
    Przyjdzie czas, że wyjdą na jaw jeszcze inne sprawy i na miejscu Kowalczuka i Kobry już bym się bal konsekwencji.

    Ocena: 4.58/5. z 19 głosów.
    Please wait...
 3. Moroz

  Trzeba też zerknąć na opłakany stan pumptracka. Czy to nie OSiR powinien w tej sprawie interweniować? Przecież to zwykłe rozpadlisko. Kto to odebrał? Kto do tego dopuścił? A sezon lada chwila.

  Ocena: 4.56/5. z 18 głosów.
  Please wait...
  1. Mtb

   Inwestycja pana Luto. Kto żyje w Gołdapi dłużej niż 2 miesiące nie powinien się dziwić. Brud, bałagan i szpan za publiczne pieniądze.

   Ocena: 4.83/5. z 23 głosów.
   Please wait...
  2. BeBe

   Moroz doskonale wstrzelił się z pumptrackiem. już pan Walc podchwycił pomysł i jest petycja. Chciałbym poznać tajemniczego Moroza.

   Ocena: 3.75/5. z 8 głosów.
   Please wait...
   1. Bikelover

    ~@BeBe zwróć uwagę na większe jaja. Pod petycją podpisał się niejaki Tomasz Luto. To chyba ten sam, który mógłby to zrobić od ręki, ot tak. Jako dobry gospodarz dorzucić te kilkanaście tysięcy złotych z wydatków bieżących zamiast kupować niepotrzebne śmieci od Wasilewskiego lub wydawać na bzdury w urzędzie i byłoby po sprawie.
    Co za typ?!

    Ocena: 4.91/5. z 11 głosów.
    Please wait...
    1. BeBe

     To prawda. Większe jaja.

     Ocena: 5.00/5. z 9 głosów.
     Please wait...