Czy warto zainwestować w zegarek z gps?

zegarek

Rynek sportowych gadżetów ma się bardzo dobrze. Moda na aktywność fizyczną, gwiazdy sportu reklamujące produkty i setki influencerów, którzy namawiają do kupna konkretnych modeli. Marki sportowe nie ułatwiają sprawy, co chwile wypuszczając na rynek coraz to nowsze i bogato wyposażone modele. Smartwatche, bezprzewodowe słuchawki, aplikacje, opaski wielofunkcyjne i wiele, wiele innych… Jak nie zwariować i wybrać ten właściwy produkt?

Gadżet skrojony na Twoją rękę!

Pierwsza i złota rada brzmi: „Kupuj dla siebie”. Wybierając gadżety sportowe kieruj się własnymi potrzebami i gustem, a nie chęcią posiadania.

Druga rada to: „nie patrz na innych”. Twój gadżet nie musi imponować ceną, marką i licznymi funkcjami. Co z tego, że zapłacisz krocie, jeśli nie wykorzystasz nawet połowy możliwości.

Lubisz sportowe zegarki i jesteś miłośnikiem wymagających treningów? Zainwestuj w zegarek z gps. Po jego założeniu Twoja aktywność fizyczna oraz świadomość osiąganych wyników nabierze nowego wymiaru.

Zegarek z GPS dlaczego – warto go mieć?

Zegarki z gps, są bardzo modne, ale również bardzo praktyczne. Z pewnością będą przydatnym gadżetem dla aktywnych osób, którym zależy na lokalizacji w trakcie treningu: biegaczy, chodziarzy, pływaków lub miłośników wędrówek. Dodatkowo ich funkcjonalność pozwala nie tylko na pomiar kroków czy prędkości, ale również wyznaczanie, zapamiętywanie lub śledzenie pokonanych wcześniej tras. Zegarki z GPS można śmiało polecić osobom, które chcą śledzić postępy treningowe i kontrolować progres, a przy tym czuć się bezpiecznie.

Niezbędne i dodatkowe funkcje dobrego zegarka gps

Ceny zegarków z funkcją gps zaczynają się od kilkuset złotych, najdroższy to wydatek rzędu kilku tysięcy. Czym się od siebie różnią? Oczywiście funkcjonalnością, jakością i możliwością kompatybilności z różnego rodzaju aplikacjami i urządzeniami.

Najtańsze modele, oprócz wyświetlania czasu, będą miały możliwość pomiaru dystansu, liczby kroków, prędkości oraz tętna. Są przeznaczone do użytku przez osoby sporadycznie lub amatorsko uprawiające sport lub te, którym zależy jedynie na podstawowych funkcjach. Oczywiście ta wersja może kosztować 300 lub 700 zł. Skąd różnica? Płaci się nie tylko za jakość wykonania czy żywotność baterii, ale również za dokładność pomiaru.

Modele z wyższej półki cenowej będą miały zdecydowanie większą funkcjonalność i są przeznaczone dla osób uprawiających sport na wysokim poziomie.

Wybierając droższy model możesz liczyć na:

  • Dokładne wyświetlanie i zapamiętywanie przebiegu trasy
  • Możliwość zapamiętywania punktów na mapie i wyznaczania przebiegu trasy powrotnej
  • System GPS + Glonass , GPS + BeiDou
  • Kontrolowanie organizmu w trakcie wysiłku min. pomiar tętna, temperatury, maksymalnej wydolności tlenowej
  • Pomiar prędkości oraz przyspieszenia (tzw. akcelerometr)
  • Funkcję płatności zbliżeniowych
  • Głosowe funkcje coachingowe

Swoja cenę ma również jakość wykonania. Droższe zegarki są wytrzymalsze, ultralekkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Mają pojemniejszą baterię, zapewniającą dłuższy czas działania, a nawet możliwość ładowania dzięki energii słonecznej.

Wybierz zegarek z gps z funkcjami, które potrzebujesz. Dzięki niemu o wiele łatwiej prześledzisz pokonywane trasy i zyskasz pełną kontrolę nad drogą do osiągnięcia wyznaczonych celów.


Porady

Powiązane artykuły