Piłka siatkowa. 3 miejsce gołdapskich siatkarzy w Rzeszowie

W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się Ćwierćfinałowe Turnieje Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kadetów. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie. Również w drużynie z Olsztyna grał olecczanin Maciej Wądołowski (UKS Trójka Gołdap).

 

W pierwszej fazie uczestnicy walczyli w podgrupach (każdy z każdym), dwie ekipy kwalifikowały się do czołowej czwórki z zaliczeniem wyniku z pierwszej fazy rywalizacji. Ponadto zespoły obu podgrup zmierzyły się między sobą. Po sporządzeniu tabeli awans do półfinałów Mistrzostw Polski zdobyły dwa najlepsze zespoły.

Olsztynianie po zaciętej i emocjonującej grze niestety nie wykorzystali szansy i przegrali 0:3 z KS Wifamą Łódź, potem otrzymali walkowera 3:0 z drużyną GKS Stoczniowiec Gdańsk i awansowali do czwórki. W walce o awans przegrali 0:3 z AKS V LO Rzeszów, a na osłodę wygrali 3:1 z UKS Tęcza Volley Gubin i zajęli w turnieju trzecie miejsce.

Warto zaznaczyć, że olsztyński zespół składał się przede wszystkim z zawodników młodszego rocznika 2005 i został sklasyfikowany na miejscach 17-24 w Polsce.

 


Aktualności

Powiązane artykuły