Minisiatkówka. Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „Trójki”

W niedzielę, 14 marca na hali Widowisko-Sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

 

Po raz kolejny z powodzeniem w turnieju wystąpili siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, choć w okrojonym składzie. Bardzo dobrze zagrał zespół „Trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Dorian Pietrzak, który po szybkich spotkaniach wygrał grupę C.

Gołdapski zespół pokonał 2:0 – IKS Atak Elbląg 2 i 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek. W półfinale turnieju ograł 2:0 – IKS Atak Elbląg 1. Niestety w finale turnieju chłopcy nie znaleźli recepty na zespół Kurianvolley Olsztyn i zajęli bardzo dobre drugie miejsce. W turnieju „Dwójek” duet (Mikołaj Rawinis, Michał Sadowski) w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 7 i 2:0 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo i przegrał 1:2 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 1.

W 1/4 finału chłopcy po walce ulegli 0:2 – MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszym zwycięzcą turnieju). W Szczytnie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:1 – UKS Maratończyk Ełk 3 oraz 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 i zajęli dobre miejsce piąte. Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z „Trójki”. Trzecioklasiści (Juliusz Buraczewski, Nikodem Juklewicz) wygrali dwa mecze, pokonując 2:1 – UKS Maratończyk Ełk 2 i UKS Maratończyk Ełk 5 oraz ulegli 0:2 – Kurianvolley Olsztyn i 0:2 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 i nie awansowali do dalszej części turnieju.

Gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Giżycku i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja 2021 roku w Kętrzynie. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Olimpijczyk Szczytno.

 

Powiązane artykuły