Areszt dla pary za rozbój

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Olecku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 64-latki i 39-latka. Para podejrzana jest o rozbój na 55-letnim mieszkańcu gminy Gołdap. Sprawcy siłą wtargnęli do domu mężczyzny, pobili go i okradli zabierając gotówkę i sprzęt elektroniczny. Teraz może grozić im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 marca około 23:00 w jednym z domów na terenie gminy Gołdap. Jak ustalili policjanci do mieszkania 55-latka siłą wtargnęło dwoje sprawców. Para wyważyła drzwi, po czym zaatakowała 55-latka. Mężczyzna został pobity i okradziony. Sprawcy zabrali mu telefon, dekoder telewizyjny, artykuły spożywcze oraz gotówkę.

Poszkodowany policjantów powiadomił następnego dnia. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali oboje sprawców tj. kobietę w wieku 64 lat oraz mężczyznę z wieku 39 lat.

Para usłyszała zarzut rozboju, do którego częściowo się przyznała. Prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją, mężczyzna spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące, a kobieta dwa. Tam poczekają na wyrok, a za zarzucane im przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły