WGN – czym jest Wielka Giełda Nieruchomości?

rynek nieruchomosci

Największy polski koncern obrotu nieruchomościami oraz jeden z największych w Europie. Posiada ponad 80 Oddziałów Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskiej zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Dzisiaj o Wielkiej Giełdzie Nieruchomości.

Wielki sukces branży nieruchomości zapoczątkowany w Polsce

Początki WGN sięgają 1991 roku, kiedy to Leszek Michniak, z wykształcenia architekt, postanowił rozpocząć działalność we Wrocławiu. Dzięki zastosowaniu niezwykle nowatorskiego rozwiązania, polegającego na udzielaniu franczyzy w obrocie nieruchomościami, w szybkim tempie powstały oddziały spółki w wielu polskich miastach.

Od 2003 r. WGN zaczęła rozszerzać działalność poza granice Polski, otwierając pierwsze oddziały i wkraczając na rynek w Budapeszcie i Kaliningradzie. W 2007 roku nawiązała współpracę z amerykańskim koncernem REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL, co stanowiło przełomowy moment dla jej rozwoju, umożliwiający rozszerzenie działalności na transakcje transatlantyckie oraz utworzenie oddziałów w kolejnych 28 państwach. Obecnie 80 oddziałów WGN, zlokalizowanych w Polsce i zagranicą, posiada szeroką bazę usług i nieruchomości, w tym atrakcyjnych nieruchomości mazurskich oferowanych przez WGN Nieruchomości Mazury.

Co wyróżnia WGN?

WGN wyróżnia się szeroką, dostosowaną do szczególnych potrzeb klientów bazą nieruchomości z następujących segmentów:

  • apartamentowo-mieszkalnych, w szczególności apartamentów, rezydencji, posiadłości i willi zlokalizowanych także w regionach turystycznych,
  • komercyjnych i przemysłowych,
  • zabytkowych,
  • obsługi przedsięwzięć deweloperskich

Wsparcie ponad 500 doświadczonych agentów, prawników, rzeczoznawców, analityków oraz doradców ds. nieruchomości, finansów, inwestycji i przedsięwzięć deweloperskich umożliwia WGN zapewnienie klientom w pełni kompleksowej obsługi. WGN aktywnie uczestniczy w prestiżowych targach nieruchomości (MIPIM w Cannes czy EXPO REAL w Monachium), co wpływa na jej międzynarodową rozpoznawalność i współpracę z klientami z całego świata. Szeroki zakres usług daje jej możliwość wszechstronnej i profesjonalnej obsługi klientów, gwarantującej bezpieczeństwo transakcji krajowych oraz międzynarodowych.

W jaki sposób WGN wpływa na kształtowanie obrazu rynku nieruchomości?

Oprócz działalności w zakresie obrotu nieruchomościami, WGN aktywnie wpływa na kształtowanie oblicza współczesnego rynku nieruchomości. Eksperci WGN tworzą analizy i raporty, pozwalające na bieżącą i realną wycenę rynku nieruchomości, jak również tworzenie obrazu rozwoju rynku nieruchomości, finansów i inwestycji krajowych oraz zagranicznych. Z doświadczenia WGN korzystają także współpracujące z nią największe dzienniki i portale internetowe m.in. Rzeczpospolita, Polska The Times, onet.pl, wp.pl, czy interia.pl

W 2018 roku, przy współpracy WGN z Europejskim Instytutem Nieruchomości, nastąpiło otwarcie Akademii Nieruchomości i Inwestycji. Jako niewątpliwy autorytet w branży nieruchomości WGN dąży również do kształcenia przyszłych profesjonalistów w branży nieruchomości.


Porady

Powiązane artykuły