Nie ustąpił pierwszeństwa na rondzie

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony weekend na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym w Gołdapi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 30 stycznia po 18:00 na rondzie „Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych” w Gołdapi. Na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego, Okrężnej i placu Zwycięstwa zderzyły się dwa samochody osobowe: toyota i mercedes. Na miejscu interweniowali policjanci

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący toyotą mężczyzna jechał od strony ul. Paderewskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na mercedesie, którego kierujący jadąc placem Zwycięstwa od ul. Królewieckiej zjeżdżał już z ronda. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na szczęście podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń i nie wymagały hospitalizacji. Z uwagi na uszkodzenia funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut.  Kierowcy byli trzeźwi. 58-letni sprawca został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły