Rekinki z Oddziałów Przedszkolnych SP3 uczestnikami programu „Czyściochowe Przedszkole”

„Czyściochowe Przedszkole” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Głównym jego celem jest wzbogacanie wiedzy i motywowanie przedszkolaków do dbania o higienę, która jest jednym z najistotniejszych elementów codziennego życia.

 

 

Realizacja programu obejmuje trzy obszary edukacyjne: higienę jamy ustnej oraz nosa, mycie rąk i korzystanie z toalety, kąpiel, mycie ciała i włosów oraz ochronę i pielęgnację skóry.

Czterolatki „Rekinki” miały okazję „spotkać” pierwszych bohaterów Czyściochowa – Królika Higienka i jego przyjaciół – Szczocię i Pastka. To właśnie oni pokazali dzieciom, jak zostać mistrzami samodzielności w zakresie higieny jamy ustnej. Przedszkolaki poznały budowę układu pokarmowego oraz zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedziały się ponadto, co jest niezbędne do mycia zębów oraz jak należy je szczotkować. Uwieńczeniem realizacji tejże tematyki była wizyta lek. dent. Pani Magdaleny Dyszkiewicz, która przeprowadziła niezwykle kreatywne warsztaty z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Nasze Rekinki zachwycone zwierzakami z Czyściochowa nie mogą doczekać się kolejnych ich przygód.

 

Wychowawczynie

Sylwia Forysiak-Kondratowicz

Anna Kudrycka-Pawlukanis

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły