Czym jest technologia 5G?

AVM 02 Hotspot S1 040

Mobilna technologia 5 generacji to nowy standard transmisji danych, który od poprzednich odróżnia znacznie większa wydajność. Dzięki nowemu standardowi możliwe będzie nie tylko osiąganie większych prędkości i szybsze przesyłanie dużych plików – dużo łatwiejsze będzie stworzenie inteligentnych domów, a nawet miast. Poznaj wszystkie zalety technologii 5G!

Zalety 5G

Największą zaletą 5G jest jej wydajność, na którą wpływ ma szybkie i stabilne połączenie. Technologia 5G rozszerza zakres obsługiwanych częstotliwości danego urządzenia oraz zwiększa szybkość transmisji danych. I choć w warunkach laboratoryjnych udało się uzyskać niesamowite wyniki, w rzeczywistości mogą się one nieco różnić od maksymalnych wartości. Niemniej jednak pozostają imponujące.

Choć zasada ich działania 4G i 5G jest podobna, 5G uwzględnia postęp, jaki się dokonał, w zakresie systemów radiowych, zabezpieczenia informacji przed błędami i innych innowacji, które zostały rozwinięte na przestrzeni lat. Co więcej, technologia 5G umożliwia podłączenie do sieci większej liczby abonentów bez spadków prędkości przesyłania i odbierania danych. Wymaga jednak odpowiedniego urządzenia – router 5G LTE pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać dostarczane przez operatora połączenie internetowe.

5G w domu

Miejscami, w których technologia 5G z pewnością znajdzie zastosowanie, są domy i mieszkania. Dzięki ponadprzeciętnej wydajności, którą zapewnią routery LTE 5G, cała rodzina może oglądać filmy w najlepszej rozdzielczości – czy to wspólnie w salonie, czy osobno w swoich pokojach. Co więcej, 5G w domu pozwoli grać w gry z niskim pingiem, dzięki czemu zmniejszą się opóźnienia – szybka reakcja podczas rozgrywki multiplayer w sieci może niekiedy mieć ogromne znaczenie dla całościowych statystyk.

5G poza domem

Internetu używa się niemalże wszędzie – ma on również ogromne znaczenie w transporcie. Wydajniejsza technologia 5G może znacząco wpłynąć na przestrzeń miejską – chodzi tu, między innymi, o montowanie odpowiednich czujników w chodnikach i lampach ulicznych. Dzięki temu władze miasta mogą lepiej zorientować się na temat przepływu ruchu. Współpraca lokalnych rządzących z operatorami sieciowymi może pociągnąć korzyści dla obu stron – zyska na tym również transport publiczny, który mógłby być sterowany zdalnie. Co więcej, 5G może też zapewnić większy stopień bezpieczeństwa publicznego – wykonywana w czasie rzeczywistym analiza nagrań wideo przez sprzęt obsługujący 5G może pomóc szybciej identyfikować niebezpieczne sytuacje, takie jak wypadki samochodowe. W odróżnieniu od systemów CCTV, urządzenia takie będą działały bez okablowania, co jest ogromnym plusem.


Porady

Powiązane artykuły