COVID. Od dziś nowe obostrzenia

Drodzy Mieszkańcy, z uwagi na znaczący wzrost zachorowań na COVID-19, odnotowany w ostatnim okresie w województwie warmińsko-mazurskim zapadła decyzja o wprowadzeniu obostrzeń w naszym regionie.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii wprowadzono szereg restrykcji obowiązujących od 27 lutego (SOBOTA) w całym województwie.

Zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Galerie handlowe zaś będą działały w ograniczonym zakresie (otwarte będą mogły być m.in. apteki, drogerie, sklepy spożywcze, salony prasowe).

Ponadto PAMIĘTAJMY DLA BEZPIECZEŃSTWA NAS I NASZYCH BLISKICH został wprowadzony zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic
do zasłaniania ust i nosa. Dozwolone są jedynie maseczki, ze wskazaniem stosowania maseczek medycznych.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie Nas wszystkich, apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie. Epidemia nie daje za wygraną, koronawirus w dalszym ciągu się rozprzestrzenia i powiększa liczbę ofiar. Unikajmy dużych skupisk ludności. Ograniczmy wizyty w bankach, przychodniach, sklepach, urzędach i innych placówkach użyteczności publicznej do niezbędnego minimum. Dzięki temu ochronimy siebie i innych. Bądźmy odpowiedzialni- stosujmy się do wytycznych, a szybciej wrócimy do „normalności”.

Nie bagatelizujmy zaleceń.

Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Za: https://powiatgoldap.pl/komunikat-od-27-lutego-nasze-wojewodztwo-w-strefie-czerwonej/


Aktualności

Powiązane artykuły