Rozstrzygnięto konkurs „W naszym karmniku, ptaszków bez liku”

W Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs – „W naszym karmniku, ptaszków bez liku”. Głównym założeniem konkursu było uwrażliwienie dzieci na pomoc ptakom w okresie zimowym, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i umiejętności manualnych, wspólne rodzinne spędzanie czasu wolnego na konstruktywnej zabawie i nauce.

 

 

Do konkursu przystąpiło 11 uczestników. Pokazano karmniki różnej wielkości, koloru, wykonane z różnych materiałów. Zachwyciła nas każda „ptasia stołówka”.
Komisja konkursowa miała trudny wybór – które karmniki wyróżnić i nagrodzić wykonawców? Jury oceniło ogromny nakład włożonej pracy, wpływający na bezpieczeństwo ptaków, estetykę i funkcjonalność karmników. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ co jeden karmnik to piękniejszy! Każdy zwracał uwagę na coś innego, na wykonanie, przygotowanie, naturalność, funkcyjność.

Po burzliwych obradach podjęto decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników wasza pomysłowość, przeszła nasze oczekiwania. Wszystkie karmniki były unikalne i niepowtarzalne, ponieważ zostały zrobione z największą starannością i każdy spełni swoje zadanie, znajdując miejsce w naszej gminie.

Gratulujemy pomysłów. Za pomoc dzieciom i włączenie się w akcję, dziękujemy również rodzicom i dziadkom. Karmniki zostały rozwieszone na posesjach uczestników i będą służyć ptakom w trudnych, zimowych dniach.

Specjalne podziękowania składamy Nadleśnictwu Czerwony Dwór, które przygotowało atrakcyjne nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy. Od dziś w waszych „ptasich stołówkach” pożywienie znajdą ptaki zamieszkujące teren naszej gminy.
Odbiór nagród nastąpi po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.
Prace można podziwiać w galerii zdjęć.

Powiązane artykuły