List do redakcji

Dzień dobry. W tym tygodniu aktywistki Strajku Kobiet zapowiedziały i wznowiły protesty w obronie praw kobiet, ale także m.in. w obronie interesów plajtujących przedsiębiorców, niedostatecznie wspieranych przez skarb państwa w czasach pandemii.

 

 

 

Jako działaczka Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji postanowiłam się do tych protestów przyłączyć.  W dniu 23 stycznia 2021 godz. 13:00 protestowałyśmy razem z aktywistkami Strajku Kobiet z Gołdapi przy pomniku na pl. Zwycięstwa przeciwko polityce obecnego rządu naruszającego prawo w Polsce.

Każda osoba, która zgadzała się z postulatami naszego protestu, mogła przyjść na chwilę na nasz protest  i odebrać darmową gazetkę, lub pamiątkowy gadget. Mogła także podpisać naszą wspólną deklarację.  Nie możemy gromadzić się w liczbie większej niż 5 osób ze względu na pandemię, ale możemy zgromadzić podpisy. Ci, którzy nie mogli wyjść tego dnia z domu, wspierali nas wpisami pod wydarzeniem na FB. To był nasz wspólny protest w czasach pandemii!

W ciągu 1h zebrałyśmy pod naszą deklaracją 14 wspierających podpisów i rozdałyśmy kilkanaście ulotek i gadżetów oraz kilka balonów z hasłami. Być może to wydaje się niewiele, ale zważywszy na brzydką pogodę niezachęcająca do spacerów, to nie tak mało. Ujmijmy to inaczej – na 20 i kilka dorosłych osób, które przeszły obok nas tylko te kilka nie chciało w ogóle mieć z naszym protestem cokolwiek wspólnego. Pozostałe osoby z Gołdapi wsparły nas wpisami na FB. Wynik jest więc krzepiący. Byle do wiosny! Wiosna będzie nasza!

Dziękujemy wszystkim obecnym za wsparcie.

Dziękujemy także funkcjonariuszom policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Deklaracja podpisana przez mieszkańców na zdjęciu w załączniku.

Z poważaniem, Mariola Zamojska

Powiązane artykuły