Kolizje i pijani kierujący na drogach powiatu

Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch uczestniczyli nietrzeźwi kierowcy.

 

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę w Gołdapi na ul. Stadionowej kilka minut po północy. Policjanci po przyjechaniu na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało, obok braku dostosowania odpowiedniej prędkości i ostrożności, wpływ na zdarzenie miał również alkohol. Badanie Bartosza M. wykazało ponad 2 promile w organizmie. Na szczęście mężczyzna jechał sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Drugie zdarzenie miało miejsce także w sobotę około 22.30 na trasie Grabowo – Pogorzel. Wtedy to dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że kobieta ma dolegliwości zdrowotne, które mogły powstać na skutek wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z drogówki. Funkcjonariusze w trakcie dojazdu zauważyli miejsce, gdzie mogło dojść do wypadku. Na miejscu policjanci ustalili, że obrażenia ciała poszkodowanej kobiety powstały w wyniku wypadku.

Kierowca toyoty po uderzeniu w drzewo zabrał auto i pasażerkę z miejsca zdarzenia. Policjanci pracujący na miejscu sprawdzili stan trzeźwości obu osób. Okazało się, że oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i zakończył sobotnią jazdę w policyjnym areszcie. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie wszczęto policyjne dochodzenie, które ma szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zaczernia.

Trzecie zdarzenie miało miejsce w niedzielę 10 grudnia na skrzyżowaniu ulicy Matejki i placu Zwycięstwa. Kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu volvo i doprowadziła do niegroźnej stłuczki. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem.

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się warunków drogowych POLICJA APELUJE o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę podczas jazdy.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły