Ferie zimowe w Szkole Podstawowej nr 5

W pierwszym tygodniu ferii MUKS Piorun zorganizował Półkolonię Zimową KOLSPORT dla dzieci klas I-IV w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Mimo wielu ograniczeń i zamknięciu obiektów sportowych było bardzo aktywnie, ciekawie i wesoło.

Po długim siedzeniu w domu dzieci wreszcie mogły rozładować swoje emocje i energię. Plan zajęć został podzielony tematycznie i tak mieliśmy: DZIEŃ WOJOWNIKA, DZIEŃ MAGII I CZARÓW, DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ, DZIEŃ ZAGADEK I DZIEŃ SPORTU.

W pierwszym dniu, zgodnie z tematem naszych zajęć było wystrzałowo i wojowniczo. Mieliśmy zajęcia militarne, survival i paintball, który dostarczył dzieciom baaaardzo dużo radości. W „Dzień magii i czarów” odwiedził nas Iluzjonista Łukasz Ogonowski, uczestnik programu „MAM TALENT”, który pokazał magiczne sztuczki i wprowadził nas w świat magii i czarów.

Czarowaliśmy w garach „Czary mary smaczne gary” i wyczarowaliśmy smaczne gofry. Było też trochę strachu i mieliśmy do wykonania odważne zadanie. Musieliśmy przejść „Szkolny tunel strachu” i było „Rachu, ciachu i postrachu”, a za wykonanie zadania otrzymaliśmy nagrody. To był prawdziwy dzień magii, czarów, zaklęć i mocy. W „Dzień doświadczeń i eksperymentów” z różnych cieczy i suchego lodu wykonywaliśmy kolorowe lawy, dymy, magiczne balony i wybuchy. Zajęcia były bardzo ciekawe i ekscytujące, zachwycało nas każde wykonane zadanie. Obejrzeliśmy również „SHOW Szalonych Naukowców”. W „Dzień zagadek” mieliśmy za zadanie uwolnić uwięzionego Minionka w Escape Room, czyli szkolnym pokoju zagadek. Wszyscy poradzili sobie doskonale i nasz bajkowy przyjaciel odzyskał wolność, co bardzo ucieszyło wszystkie dzieci.  Wzięliśmy też udział w LEGO MASTERS i zbudowaliśmy: lotnisko, straż pożarna, kosmos, port i atak smoka. Wyobraźnia dzieci była ogromna, ale najważniejsza była przed wszystkim współpraca w grupie.

Rozwiązywaliśmy różne łamigłówki i rebusy, a na zakończenie dnia była gra w terenie pt. „Detektywi w akcji”. Mieliśmy za zadanie znaleźć czapki św. Mikołaja, które Mikołaj zgubił podczas świąt, gdy nad naszym miastem rozbił swoje sanie. Dzieci to zadanie pokonały bez trudu i wszystkie czapki zostały odnalezione. To był bardzo tajemniczy i zagadkowy dzień.

Ostatnim dniem naszych ferii był „Dzień Sportu”. Wszyscy wzięliśmy udział w NINJAKIDS, czyli pokonywaliśmy tor przeszkód na czas. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem wyśmienicie i w nagrodę wszyscy otrzymali sportowe odznaki. Tego dnia rozegraliśmy również razem z wychowawcami turniej w „Dwa Ognie” i mimo zaciętej walki i chęci zwycięstwa bawiliśmy się wszyscy superowo. Każdego dnia mieliśmy również zajęcia sportowe na hali, piłkę nożną, graliśmy w gry i różne zabawy, animacje, zajęcia plastyczne robiliśmy m.in. maski karnawałowe, tańczyliśmy, a także graliśmy w unhokeja. Spadło trochę śniegu i mogliśmy skorzystać z warunków zimy, ulepiliśmy bałwany, jeździliśmy na sankach, były orzełki na śniegu i bitwa na śnieżki.

Podczas naszych ferii był również czas na naukę i nowe wiadomości. Z WOPR-em nauczyliśmy się ratować ludzkie życie i jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Panie z Sanepidu przypomniały o częstym myciu rąk i dlaczego warto to robić, higienie i jak zapobiegać zakażeniu. Rozdały nam ulotki i broszurki, dziękujemy za cenne uwagi i rozmowę. Panie policjantki, które nas odwiedziły przekazały nam informacje o tym jak poruszać się po drodze, jak bezpiecznie spędzić ferie i jakie zagrożenia mogą nas spotkać. Wszyscy otrzymali odblaski – bardzo DZIĘKUJEMY naszej Policji za spotkanie i prezenty.

Wszystko ma swój koniec i również czas naszych ferii szybko dobiegł końca. W ostatni dzień rozdaliśmy dyplomy, nagrodziliśmy za konkursy i turnieje, i z wielkim żalem się pożegnaliśmy. Mimo ograniczeń, dużych obostrzeń i w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym udało nam się stworzyć aktywny, magiczny, tajemniczy, zagadkowy, eksperymentalny i wojowniczy czas. Czas radości, zaciekawienia, przyjaźni i uśmiechu waszego dziecka.

DZIĘKUJEMY, że byliście z nami i do szybkiego zobaczenia

Ekipa KOLSPORT

 

Powiązane artykuły